Naslovna Niš Kec u Nišu ! Radnički savladao Spartak iz Subotice, pa osvojio tri...

Kec u Nišu ! Radnički savladao Spartak iz Subotice, pa osvojio tri boda

0
Radnički Niš - Spartak Subotica
Radnički Niš - Spartak Subotica foto: GP018

Radnički je na Čairu nadigrao subotički Spartak sa 3:2 (2:0) u okviru devetog kola Superlige Srbije.

RADNIČKI NIŠ – SPARTAK SUBOTICA 3:2 (2:0)
Stadion: Čair
Sudija: Ivan Stamenković
Strelci: Stjuart u 7. i 11. minutu i Ivelja u 86. minutu za domaće – Babić u 67. i Ubiparip u 82. minutu za goste

RADNIČKI NIŠ: Manojlović – Terzić (od 53- Ilić), Jamkam, Stojanović (od 46. Etungu) – Ho, Vojnović – Belaković (od 66. Ivelja), Jurukov, Nišić (od 46. Stajić), Bosić – Stjuart (od 66. Tanko)

SPARTAK SUBOTICA: Vulić – Mijailović, Bogićević (od 74. Dunđerski), Ćalasan – Babić, Kolarić, Atule (od 46. Mulato), Kajku (od 63. Mijić) – Todoroski, Bijelović, Ubiparip

Odlično prvo poluvreme odigrala je domaća ekipa i za to je nagrađena ozbiljnom prednošću. Najpre je u 5. minutu Nemanja Čalasan napravio prekršaj u svom šesnaestercu i sudija je pokazao na belu tačku. Najpre je Ćalasanu pokazan crveni karton, ali je posle provere snimka odluka preinačena na žuti.

Odgovornost je preuzeo Travonte Stjuart i od sedmog minuta Radnički je vodio sa 1:0. Samo četiri minuta kasnije Nišlije su duplirale prednosti. Jovan Nišić je centrirao iz kornera, a najbolje je pred golom Subotičana reagovao Stjuart koji je u 11. minutu upisao svoj drugi pogodak.

Sve je bilo idealno za Radnički, vreme je prolazilo i rezultat se nije menjao. Ipak, jeste u 57. minutu. Ništa nije pokazivalo da bi Spartak mogao da ugrozi pobedu Nišlija, ali je tada iz jedne presečene lopte Vojo Ubiparip poslao odličan pas ka Iliji Babiću, koji je izašao sam pred golmana Strahinju Manojlovića i poslao loptu u bliži ugao.

Asistent kod prvog, bio je strelac drugog gola ekipe sa severa Srbije. Igrao se 82. minut i Miloš Mijić je poslao centaršut pred gol domaćina, odakle je Ubiparip glavom poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

Nije nerešen rezultat dugo bio na snazi, s obzirom na to da je Radnički od 86. minutu ponovo imao vođstvo. Mbori Jamkam je poslao loptu ka Pavlu Ivelji, rezervisti koji je samo iskočio pred gol gostiju i koji je rutinski matirao golmana za konačnih 3:2.

Tako se Radnički našao sa petom mestu sa 15 bodova iz osam utakmica, dok je Spartak na 12. poziciji sa osam osvojenih bodova.