Naslovna Niš JOVIĆ USPEŠAN U AFRICI, CVETKOVIĆEVA NAJBOLJA NA KALANČETOVOM MEMORIJALU

JOVIĆ USPEŠAN U AFRICI, CVETKOVIĆEVA NAJBOLJA NA KALANČETOVOM MEMORIJALU

0
Uroš Živković i Anastasija Cvetković Kalančetov memorijal nov. 2022.

Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) je tokom vikenda održan tradicionalni Kalančetov memorijal. Dragomir Kalanović (čika Kalanča) se smatra jednim od zaslužnih za razvoj tenisa u Nišu. Obavljao je odgovorne dužnosti u savezima bivše Jugoslavije, a kasnije i u Teniskom savezu Srbije. Sarađivao je sa Monikom Seleš, Slobodanom Živojinovićem, Goranom Ivaniševićem, Goranom Prpićem i mnogim drugim asovima belog sporta. Turnir se igra u njegovu čast, a radi se o turniru prve kategorije za teniserke i tenisere do 16 godina.

U konkurenciji teniserki, Anastasija Cvetković (TAŽ) je ubedljivo osvojila šampionsku titulu. Ona je u finalu bila bolja od Jevrosime Mitić (TK Šumice, Leskovac) sa 2:0 u setovima (6/0, 6/0). U konkurenciji tenisera od predstavnika niške akademije, najbolji rezultat postigao je Uroš Živković, on je turnir završio na trećem mestu.

Značajne rezultate postigao je i Nikola Jović (TAŽ). On je završio afričku turneju i u protekle tri nedelje igrao tri ITF finala u Najrobiju, glavnom gradu Kenije. Dva finala je osvojio, a jedno izgubio što je odličan skor u konkurenciji tenisera do 18 godina. Od najmlađih tenisera posebno se istakao Nikola Mitić (TAŽ) koji je na turnirima u Nišu i Ćupriji u poslednjih mesec dana stigao do tri zlatne medalje u konkurenciji do 8 i do 9 godina.