Naslovna Niš Ivica Tončev predvodi Radnički ka evropi

Ivica Tončev predvodi Radnički ka evropi

0

Gradski Portal 018 – 08.03.2018

Fudbaleri Radničkog napravili su još jedan važan korak u borbi za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope .Nišlije su u 26. kolu Superlige Srbije savladale Javor u Ivanjici sa 3:1 i upisale osmu pobedu na poslednjih devet utakmica u ligi.

Meč je odigran po izuzetno teškom terenu, pa fudbaleri i jedne i druge ekipe bili prinuđeni da preskaču igru na sredini terena i pokušavaju da prete dugim loptama.

Radnički je u prvom poluvremenu imao veći posed lope, Javor se oslonio na defanzivu i kontre, a najbolju priliku u ovom periodu Nišlije su imale preko štopera Simunovića, koji je odlično skočio posle kornera i pogodio prečku.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu sudija Srđan Obradović dosudio je penal za niški tim, zbog igranja rukom igrača Javora u svom kaznenom prostoru. Odgovorost da izvede jedanaesterac preuzeo je Milan Pavkov i preciznim udarcem prevario Đogatovića, za 0:1.

Posle ovog pogotka ništa se nije promenilo u odnosu snaga na terenu. Radnički je bio kvalitetniji, pokušavao je da napadima po bokovima probije zgusnutu odbranu domaćina, pa je za uloženi trud nagrađen u 75. minutu. Riota Noma je u punom trku ušao u šesnaesterac Ivanjičana, gde je nepropisno zaustavljen, pa je glavni sudija ponovo pokazao na belu tačku. Pavkov je i ovaj put bio neumoljiv, savladao je Đogatovića i postigao svoj 19. ligaški pogodak, čime se izjednačio na vrhu liste strelaca sa Pešićem iz Crvene zvezde.

Ipak, da ne bude sve „kao po loju“ za igrače Radničkog pobrinuo se Nikola Petković, koji je nakon svega 120 sekundi smanjio na 1:2. On je dobio odličan dubinski pas u prazan prostor, izašao sam pred Šaranova i lako smestio loptu u njegovu mrežu.

Sve dileme oko pobednika otklonjene su u 80. minutu, kada je Riota Noma postavio konačan rezultat, tako što je natrčao na 16 metara od gola natrčao na jednu loptu i odličnim udarcem postigao gol i potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi.

Radnički sada ima 49 bodova, a zahvaljujući kiksevima direktnih konkurenata učvrstio se na trećoj poziciji na tabeli, koja garantuje nastup na međunarodnoj sceni naredne sezone.

Tim sa Čaira u nedelju od 16 časova dočekuje subotički Spartak.

Trener Nišlija Boban Dmitrović bio je zadovoljan nakon pobede, ali je u svom stilu već počeo da priprema sledeći meč.

Nakon one „oranice“ protiv Partizana, u Ivanjici nas je dočekao još teži teren i onemogućio nas da sprovedemo u delo sve taktičke zamisli. Bili smo prinuđeni da improvizujemo i pokušavamo dugim loptama, a najvažnije je da smo iskoristili ukazane šanse i da se vraćamo sa tri boda. Zadovoljan sam trijumfom, ali nadam se da ćemo uskoro dobiti priliku da prikažemo lepršaviji fudbal. Mi znamo šta nam je cilj i čvrsto grabimo ka njemu. Ostali rezultati nas ne isteresuju, gledamo samo nas i već od večeras krećemo u pripremu meča sa Spartakom, koji nam je mnogo bitan- izjavio je Dmitrović.

JAVOR MATIS – RADNIČKI 1:3 (0:0)

Ivanjica, 7. marta. Gledala: 400. Sudija: Srđan Obradović. Strelci: 0:1 Pavkov 50. iz penala.- 0:2 Pavkov 75. iz penala.- 1:2 Petković 77.- 1:3 Noma 80. Žuti kartoni: Kolaković (Javor).

JAVOR: Đogatović, Karišik, Kovačević, Dolmagić, Đerić, Maričić, Krnić, Kolaković (od 46. Cvetković), Crnomarković, Mrkaić (od 46. Petković), Amanović (od 70. Ilić).

RADNIČKI: Šaranov, Simunović, Miladinović, Aksentijević, Subić, Petrović (od 46. Lalatović), Mićić (od 70. Jovanović), Noma, Babić, Stanisavljević (od 46. Slaviša Stojanović), Pavkov.