Naslovna Niš Goleadu u Novom Sadu obeležio najbizarniji penal u istoriji srpskog fudbala!

Goleadu u Novom Sadu obeležio najbizarniji penal u istoriji srpskog fudbala!

0
Radnički Niš
Radnički Niš fpto: fb Radnički Niš

Fudbaleri Vojvodine i Radničkog iz Niša podelili su bodove u utakmici desetog kola Superlige Srbije, pošto su na „Karađorđu“ odigrali spektakularan meč koji je završen rezultatom 3:3.

Posle 45 minuta igre u Novom Sadu nije bilo golova, ali se to promenilo na samom startu drugog dela. Nigerijac Dele je u 52. minutu doveo Vošu u vođstvo, a izjednačenje Nišlijama je već u 57. doneo Trivante Stjuart.

Potom je na isteku jednog sata igre usledio možda i najbizarniji penal u istoriji srpskog fudbala. Golman Vojvodine Dragan Rosić izveo je gol-aut, a štoper Seid Korać je loptu zaustavio rukom u petercu, kako bi je on uveo u igru, ne shvativši da je ona već u igri. Njegova reakcija nije ostavila ništa drugo glavnom arbitru Pavlu Iliću, osim da pokaže na belu tačku.

Poklon penal je iskoristio Vanja Ilić, koji je tako doneo preokret Radničkom.

Šansu da donese Vojvodini izjednačenje imao je Kejleb Zejdi u 76. minutu, ali nije uspeo da realizuje penal.

pak, igrao se 87. minut kada je Marko Veličković poravnao rezultat, a samo 180 sekundi kasnije je Đorđe Crnomarković doneo prednost „lalama“ od 3:2.

Međutim, da se gosti kući ne vrate praznih ruku, pobrinuo se Mburi Jamkam u petom minutu sudijske nadoknade.

Posle ove utakmice, Radnički je peti na tabeli sa 16 bodova, dok je Vojvodina deveta sa 12.