Naslovna Društvo Finale u senci vandalskog navijanja i bakljade

Finale u senci vandalskog navijanja i bakljade

0

Gradski Portal 018 – 20.02.2017

U neprijateljskoj atmosferi sa tribina odigrano je finale Kupa Koraća u Nišu. Pobednik je ekipa Crvene zvezde koja je slavila rezultatom 74:64. Međutim, i finale i rezultat ostali su u senci vandalskog ponašanja sa tribina. Koliko je daleko je cela situacija otišla govori činjenica da je čovek pogođen bakljom, zbog čega je meč prekinut, a huligani nisu izbačeni, već su nastavili u svom ritmu.

Poslednja utakmica ovogodišnjeg Kupa Radivoja Koraća koja se igrala u Nišu, bila je između Crvene zvezde i Partizana. Utakmicu je otvorio skok Uroša Lukovića, koji je izborio prvi napad na meču za Partizan. Prvi koš na meču pripao je košarkašima Crvene zvezde, tačniije Luki Mitroviću, koji je probio kroz odbranu Partizana i lako poentirao. Partizan je na svoj prvi koš čekao skoro 3 minuta, kada je Gordon postiao koš. Tokom cele utakmice, a naročito na samom početku meča navijači i jednog i drugog tima pokušavali su maksimalno da bodre svoje košarkaše, uz one, standardne, provokacije suparničke ekipe. Do kraja prvog kvartala igra rezultat je bio nerešen, 23:23.

Druga četvrtina počela je fantastičnom blokadom Dobrića nad Mihajlom Andrićem. I druga četvrtina se može okarakterisati kao  i prva, ravnopravna i neizvesna. Dugo se čekalo na prve poene, pa je nakon dva i po minuta igre rezultat bio 2:1 za Crvenu zvezdu. Na odmor, nakon 20 minuta igre, otišlo se rezultatom36:34 za Crvenu zvezdu. Drugu četvtinu ostala je u senci baklji sa severne tribine i petarde sa južne, koje su padale na teren.

Treća deonica počela je u magli baklja i zvuku petardi, baš kao što se i završila prethodna. Ofanzivno su krenuli i jedni i drugi od samog start. Naizmenično su se smenjivale ekipe u vođstvu, mada košarka je ostala u drugom planu zbog vandalskog ponašanja i na jednoj i drugoj tribini. Na kraju četvrtine rezultat je bio 52:47. Na kraju četvrtine bačena je baklja koja je povredila čoveka.

Četvrta deonica, počela je pauzom zbog navijača, a nakon toga Zvezda preuzima dominaciju i pravi razliku. Na 6 minuta do kraja meča vodili su 13 poena. Partizan je pokušavao da se vrati u igru, ali na kraju njihov večiti rival bolji. Zvezda osvaja Kup rezultatom 74:64.