Naslovna Niš EUROFARM RABOTNIK-ŽELEZNIČAR 24:21 (11:12)

EUROFARM RABOTNIK-ŽELEZNIČAR 24:21 (11:12)

0

Gradski Portal 018 – 08.09.2017

Bitolj, 8. septembra. Dvorana „Mladost“. Sudije: Braća Georgievski. Sedmerci: Rabotnik 3(3), Železničar 4(3). Isključenja: Rabotnik 4, Železničar 2 minuta.

EUROFARM RABOTNIK: Ojlevski 9(3), Petrovski 1, Talevski, Čurlevski 3, Hristovski, Jovanovski, Kakovski, Mojsovski 4, Memić, Čanevski, Kukoski, Krstevski 1, Majnov 5, Čampar 1.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović, Gemaljević, Lazić, Mitić, Mađar, Padežanin 3, Krsmančić 4, Petković 3(1), Spasić 4, Milošević 1, Jevtić 1, Mrdaković, Mirić 2(1), Milutinović, Vučković 1(1), Barjaktarević, Laković 2.

Rukometaši Železničara izgubili su prvu od tri utakmice, koje će na mini-turneji u Makedoniji odigrati u razmaku od nešto više od 24 sata. Oni su u petak, u dvorani „Mladost“ u Bitolju, poraženi od domaćeg Eurofarm Rabotnika, rezultatom 24:21 (11:12).

Domaćin je poveo sa 2:0, Nišlije preokrenule serijom 6:1, i, u igri gol za gol, čitavo prvo vreme kontrolisali rezultat i otišli na odmor sa pogotkom viška-12:11. Ipak, najviše, izgleda, zbog umora od napornog putovanja, izabranici Joške Petkovića pali su u nastavku, pa je, predvođen raspucanim Gocetom Ojlevskim, makedonski predstavnik u Čelendž kupu dodao gas, stekao tri do četiri gola prednosti, koja je održavao sve do samog kraja.

Isti rivali sastaće se na istom mestu u subotu od 11 sati, a Nišlije će, u povratku, odigrati još jedan meč, u subotu od 19 časova, u Prilepu protiv istoimenog domaćina.