Naslovna Niš EFIKASAN POČETAK: Zvezda na +44 protiv Radničkog

EFIKASAN POČETAK: Zvezda na +44 protiv Radničkog

0
Crvena Zvezda Radnički foto: GP018

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća koji se igra u Nišu, Crvena zvezda je očekivano savladala Radnički iz Kragujevca sa ubedljivih 103-59.

Zvezda je meč otvorila trojkom Stefana Markovića, a već tokom 4. minuta dostigla dvocifrenu prednost, kada je povela sa 13-3, novom njegovom trojkom. Posle realizovanih slobodnih bacanja Luke Mitrovića crveno-beli su se odlepili na čak 18 poena (27-9) razlike do kraja ove deonice.

Ovaj period je rešen rezultatom 28-13, kada je Veljović realizoivao tek jedno od 3 slobodna bacanja.

Do kraja drugog poluvremena prednost je mahom intenzivno rasla, sve do maksimalnih +33 na velikom odmoru (57-24), posle trojke Nikole Ivanovića.

Crvena Zvezda foto: GP018

U prvom poluvremenu su se u pobedničkom timu najviše istakli plejmejkeri. Stefan Marković zabeležio je 13, uz 4 asistencije, a Nikola Ivanović 11 poena i 2 asistencije.

Sa druge strane, po običaju se u timu iz Kragujevca istakao bivši košarkaš Zvezde Raško Katić, sa 11 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

U prvom delu igre košarkaši beogradskog kluba su fenomenalno šutirali i igre, pogodivši 9/13 pokušaja za dva, i 10/21 za tri, odnosno fantastičnih 47%.

Početkom trećeg minuta trećeg kvartala Eron Vajt je pokazao svoje najbolje oružje, kada je viđeno njegovo atraktivno zakucavanje, što su bili i prvi poeni u ovom delu meča. Radnički je uzvratio preko kontre koju je realizovao Raško Katić.

Potom su po trojku razmenili Dumić na jednoj, i Dobrić na drugoj strani. Utakmica je praktično već bila rešena, pa je igra postala otvorenija. Sevale su u ovim trenucima trojke na sve strane, pa je u sedmom minutu ovog dela ponovo Dobrić uzvretio, ovog puta Đerasimoviću.

Na nešto manje od minut i po do kraja trećeg periooda Ostin Holins se zaleteo na atraktivno zakucavanje, ali je sprečen faulom.

Rezultat pred ulazak u poslednju četvrtinu (81-46), trojkom za Radnički postavio je Nedeljković.

Prve poene za crveno-bele je, nakon izlaska iz pika, postigao trojkom Nikola Kalinić, za 84-48, a odmah u narednom napadu dalekometni šut ubacio je i Dejan Davidovac.

Na polovini poslednjih 10 minuta viđena je lepa akcija Ivanovića i Mitrovića, koju je nekadašnji kapiten završio kucanjem, a nakon tajmauta Kragujevčana Raško Katić je podsetio navijače Crvene zvezde kako je nekada izvodio pik-end-pop sa Igorom Rakočevićem, kada je proigrao Tomaševića.

Trojkom Marka Simonovića, na nešto više od 2 i po minuta do kraja, pređena je i magična granica od 100 poena (101-55)!

Na kraju su u Radničkom najefikasniji bili Raško Katić sa 17 poena, 7 skokova i 5 asistencija, dok je Marko Đerasmović upisao 15.

U pobedničkom timu je najbolji bio Nikola Ivanović sa 18 poena i 6 asistencija, Marković je upisao 16 poena i 5 asistencija, dok su Holins i Lazić imali po 11.