Naslovna Društvo Dušan Lajović overio ubediljivu pobedu Srbije u Dejvis kupu

Dušan Lajović overio ubediljivu pobedu Srbije u Dejvis kupu

0

Gradski Portal 018 – 05.02.2017

Dušan Lajović, vrratio se na mesto gde je debitovao 2008. godine protiv Dejvis kup reprezentacije Švedske i uspeo da ponovo oduševi Nišlije svojim zalaganjem na terenu. Pobedio je KonstaninaKarvčuka rezultatom2:1, u setovima 6:3, 4:6, 6:3. Došlo je do izmene za poslednji dan, pa se umesto na tri, igralo na dva dobijena seta.

Krenuo je popularni Duci ofanzivno od samog starta meča i za kratko vreme oduzeo brejk Rusu i onda u lakšem ritmu nastavio dalje,  tako da je reprezentacija Srbije u jednom trenutku vodila rezultatom 4:2.  U sledećem gemu Rus je popravio svoju igru i poprilično namučio Dušana Lajovića i odličnim servisima smanjio prednost na 4:3. Sigurnim servisom i odličnom podbranom u narednom gemu, oduzeo je servis protivniku i slavio u prvom setu rezultatom 6:3.

Drugi set počeo je nakon 37 minuta igre, odličnim gemom Dušana, koji je odservirao za 1:0 u gemovima u drugom setu. Međutim, Kravčuk odličnom igrom uspeva da oduzme brejk Dušanu i  povede 2:1 i zatim odličnim servisima poveo 3:1. Sledeći gem završio se neverovatnom brzinom s obzirom da je Dušan Lajović odlično servirao i bez izgubljenog poena smanjio rezultat na 3:2. Do kraja seta i jedan i drugi teniser igrali su odlično kada su servirali, ali zbog brejka prednosti, Rusija je slavila u drugom setu rezultatom 6:4, nakon 1:14 sati.

Odlučujućiset počeo jeonako kako su završili drugi set. Teniseri su sigurni na svojim servisima i naizmenično osvajali setove, tako su se rezultati smenjivali 1:0 za Dušana, potom 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3. Bez previše rizika, pažljivo i samouvereno obojica tenisera odigrala su poslednji set. su sigurni na svojim servisima i naizmeetu rezultatom 6:4 .

Pri rezultatu 4:3 za Dušana Lajovića, naš teniser uspeo je da napravi brejk i odservira za pobedu od 2:1 u setovima, što je poprilično iznerviralo Rusa koji je slomio reket i izazvao negativnu reakciju publike.