Naslovna Niš DUPLA POBEDA NAD EUROFARMOM

DUPLA POBEDA NAD EUROFARMOM

0

Gradski Portal 018 – 27.01.2019

Rukometaši Železničara ostvarili su duplu pobedu nad ekipom Eurofarm Rabotnika u sklopu prijateljskih utakmica za nastavak takmičarske sezone. Nišlije su svog rivala iz Bitolja, jesenjeg prvaka makedonske Superlige i učesnika grupne faze EHF kupa, savladale u petak uveče sa 26:24 (10:15) i u subotu pre podne sa 34:29 (16:15).

Ekipa Veselina Vujovića je u petak načinila veliki preokret, pošto je u 42. minutu bila u zaostatku od sedam golova (14:21), a meč je zatvorila serijom 3:0, dok je u drugom susretu, u kome joj je posao bio olakšan, jer za goste nije nastupio reprezenativac Filip Kuzmanovski, mada jeste najnovije pojačanje Ukrajinac Vladislav Ostrouški, maltene sve vreme kontrolisala rezultat i na kraju stigla do sigurnog trijumfa.

Na ovim mečevima za ekipu Železničara nastupilo je nekoliko novih lica, što izvesno budućih, što potencijalnih pojačanja-slovenački desni bek Jan Gorela, hrvatski internacionalac na poziciji pivota Ante Babić i doskorašnji golman Lovćena Nikola Matović, a po ovom pitanju klub će se zvanično oglasiti u narednih nekoliko dana.

Takmičenje u SEHA Gazprom ligi Železničar nastavlja 2. februara, kada gostuje Izviđaču u Ljubuškom.

PRVI MEČ

Niš, 25. januara. Hala Čair. Gledalaca: 150. Sudije: Nikola Vasilijić i Dejan Spasić (Niš). Sedmerci: Železničar 1(1), Eurofarm Rabotnik 1(0). Isključenja: Železničar 2, Eurofarm Rabotnik 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Matović (5 odbrana, 1 sedmerac), Lazić, Stošić (8 odbrana), Milovanović 2, Potkonjak, Sretenović, Mađar, Vejin 4, Živković 6, Spasić 2(1), Marković 3, Jevtić 2, Kljajić, Pavlović 2, Gorela, Babić 5.

EUROFARM RABOTNIK: Čanevski (7 odbrana), Ivanovski, Trajkovski (6 odbrana), Ojleski, Markovski 2, Pecakovski, Talevski, F. Kuzmanovski 9, Mandić, Gradžan, Đukić 6, Petrovski, Radović 4, Krstevski, Čurlevski 3.

Semafor: 1:2(6), 4:6(14), 7:8(20), 8:13(25), 12:15(33), 14:21(42), 20:22(49), 23:24(55).

DRUGI MEČ

Niš, 26. januara. Hala Čair. Gledalaca: 30. Sudije: Marko Cvetković i Damir Đorđević (Niš). Sedmerci: Železničar 1(1), Eurofarm Rabotnik 3(3). Isključenja: Železničar 2, Eurofarm Rabotnik 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Matović (8 odbrana), Lazić (6 odbrana), Milovanović 4, Potkonjak, Sretenović 5, Mađar, Vejin 3, Živković 8, Spasić 2(1), Marković 1, Jevtić, Kljajić, Pavlović 1, Gorela 3, Babić 7.

EUROFARM RABOTNIK: Čanevski (6 odbrana), Ivanovski, Trajkovski (5 odbrana), Ojleski 3(2), Markovski 2, Pecakovski, Talevski 3, Mandić, Gradžan 1, Đukić 10, Petrovski 1, Radović, Čurlevski 1, Ostrouški 8(1).

Semafor: 5:3(8), 7:8(18), 12:13(25), 22:18(41), 29:27(53).