Naslovna Niš Druga pobeda Radničkog

Druga pobeda Radničkog

0

Fudbaleri Radničkog savladali su na Čairu ekipu Čukaričkog sa 2:1, u osmom kolu JSL. Već u četvrtom minutu niški tim došao je u vođstvo. Nakon kornera Đurićkovića sa leve strane u šesnaestercu se najbolje snašao Vladan Pavlović i doneo prednost domaćem timu. Radnički je od samog starta bio bolja, motivisanija i opasnija ekipa na terenu i propustio nekoliko izglednih prilka.

Beograđani su propustili veliku šansu da izjednače i vrate se u meč u finišu prvog dela. Matić je izveo korner sa sa desne strane, ali se dvojica igrača koji su bili sami na drugoj stativi nisu najbolje snašla. Radnički je i drugi deo nastavio u istom ritmu. U 52. minutu nakon dodavanja Jovanovića, Batioha je prošao po desnoj strani i ispred sebe imao prazan gol, međutim napadač domaćih je neprecizno šutirao. Učestali napadi Radničkog krunisani su novim pogotkom i to još jednom iz prekida u 56. minutu. Korner je ponovo izveo Đuričković, a najbolje se u šesnaestercu snašao Đilas koji pogađa za vođstvo 2:0.

Četiri minuta kasnije igrač gostiju Srnić krenuo je u soloprodor, prošao odbranu Radničkog i ispred sebe imao samo golmana Kesića, koji je na kraju izašao kao pobednik iz ovog duela. Drugi gol uneo je pometnju u redove Čukaričkog, a domaći su pokušavali da na sve načine to iskoriste. Prvo je šut Đilasa završio pored gola,zatim je pokušao i Jovanović, ali je odbrana gostiju dobro intervenisala i poslala loptu u korner. Već u narednom napadu, Brežančić je bio u prilici, ali je siguran bio golman Kesić. Deset minuta pre kraja meča domaći su ponovo imali odličnu priliku da reše meč, nakon odlične akcije šutirao je Popara, ali je Ukah otklonio opasnost i izbacio loptu iz šesnaesterca.

Tačku na ovaj meč ipak su stavili igrači Čukaričkog koji su u nadoknadi vremena postigli gol i ublažili poraz. Nakon prodora po desnoj strani Matić je uspolio Mandića koji šalje loptu u mrežu za konačnih 2:1.U narednom kolu Radnički putuje za Kruševac gde će se sastati sa ekipom Napretka.