Naslovna Niš Donji Srem – Radnički Niš 0:1

Donji Srem – Radnički Niš 0:1

0

Donji Srem – Radnički Niš ,utakmica koja se igrala u okviru 11. kola Jelen Super Lige utakmica počela  u 13:3 i završena je nakon 95 minuta naporne igre.

11. kolo JSL, FK Donji Srem – FK Radnički Niš

Stadion u Pećincima

Gledalaca: oko 500

Sudija: Slobodan Veselinović (Užice)

Donji Srem: Nemanja Belić, Ivan Božović, Stefan Aškovski, Aleksandar Vasiljević, Nemanja Lakić-Pešić, Stefan Bukorac, Uroš Sinđić, Rade Krunić, Damjan Marčeta, Nenad Lukić, Goran Janković.

Radnički: Nenad Filipović, Petar Jovanović, Vladan Pavlović, Miloš Petrović, Miloš Živković, Milan Ćulum, Dušan Kolarević, Branko Pauljević, Saša Stojanović, Aleksandar Jovanović, Sead Hadžibulić.

TOK MEČA:

2. minut: Trener Radničkog Dragoljub Bekvalac odlučio je da na ovom meču gol čuva Filipović umesto do sada standardnog Kesića. Interesantno je da su pozicije zamenili Pauljević i P. Jovanović. Prvi igra na sredini terena dok se drugi preselio na poziciju desnog beka.

6. minut: Prva sigurna intervencija Filipovića nakon odličnog udarca Jankovića. Domaćin za sada opasniji.

9. minut.:GOOL 0:1! Radnički vodi pogotkom Pauljevića koji je glavom zatresao mrežu Belića posle centaršuta A. Jovanovića.

14. minut: Zbog zdravstvenih problema Dragoljub Bekvalac danas nije na klupi Radničkog, a ekipu vodi Nenad Stamenković.

16. minut: Žuti karton zaradio je Kolarević.

19. minut: Stopostotna šansa za Donji Srem, Lukić nije uspeo sa 7 metara da savlada Filipovića.

25. minut: Inicijativa Donjeg Srema, Radnički se za sada dobro brani i preti polukontrama preko raspoloženog A. Jovanovića.

27. minut: Žuti karton za igrača Radničkog Stojanovića.

29. minut: Novi žuti karton za Radnički zaradio je Petrović.

31. minut: Dosta oštrih startova, žuti karton i za igrača domaćih Božovića.

35. minut. Stopostotnu šansu za Radnički nije iskoristio A. Jovanović čiji je udarac glavom sa 5 metara odbranio golman domaćih.

41. minut. Radnički ima kontrolu igre i sigurno čuva prednost.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:1

Počelo je 2. poluvreme. U Radničkom izvršena prva izmena, umesto povređenog Pavlovića na terenu je Trišović.

51. minut:  Pritisak domaćih na početku drugog dela igre.

61. minut. Radnički je oštećen za čist penal. Pauljević je poveo kontru, prošao golmana Belića i prilikom dodavanja ka Haždibuliću koji bi loptu sproveo u praznu mrežu štoper domaćih Vasiljević igrao je rukom u svom kaznenom prostoru. SudijaVeselinović  je ostao nem.

65. minut. Dvostruka izmena u Donjem Sremu, izašli Lukić i Janković, ušli Zec i Damnjanović.

72. minut: Izmena u Radničkom, na teren je ušao I. Jovanović umesto Hadžibulića.

77. minut: Veliki pritisak Donjeg Srema, odbrana Radničkog odoleva.

79.minut: Radnički i dalje ne uspeva da prenese težište igre na polovinu domaćina.

81. minut: Radnički izdržao nalet, lopta je konačno na polovini Donjeg Srema.

82. minut: Treća izmena u Radničkom, povređenog Živkovića zamenio Ljubinković. Sada će Ćulum igrati na mestu štopera.