Naslovna Niš KUP RADIVOJA KORAĆA 2023; Dominacija Partizana nad Spartakom 91:69

KUP RADIVOJA KORAĆA 2023; Dominacija Partizana nad Spartakom 91:69

0
Partizan Spartak Kup Radivoja Koraća 2023 foto; GP018

PARTIZAN 91: 69 SPARTAK

Partizan 91 – 69 Spartak Kup Radivoja Koraća foto; GP018

Partizan je na krilima Anđušića i Vukčevića povećao razliku na maksimalnih 24 poena. Vukčević je nakon kontre pogodio za 86 : 62, ali se ponovo požalio na bol u zglobu.

Spartak iz Subotice je nastavio da pokušava šutevima za tri, koji ih je dobro služio tokom čitavom meča, ali nisu uspeli da osujete ubedljivu razliku Partizana.

Ipak, Crno-beli su rutinski priveli meč kraju. Mladi košarkaši Partizana Drezgić i Mikić su dobili priliku da igraju u poslednja dva i po.

Meč je završen ubedljivom pobedom Partizana od 91 : 69.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Lesor sa 17 poena, Ledej i Anđušić su dodali po 14. U redovima Spartaka najviše su se istakli Bojić sa 17 i Danilović sa 15 poena.

Partizan će u polufinalu igrati protiv boljeg iz četvrtfinalnog para Crvena zvezda – Borac Čačak, koji se igra sutra od 18.00 časova.

Partizan ulazi u poslednjoj četvrtini sa +20.

Spartak je dobro započeo drugo poluvreme, zahvaljujući dobrim potezima Bojića i Danilovića. Startna petorka Parizana je i na početku treće deonice imala poteškoća sa borbenim igračima Spartaka. Željko Obradović je brzo reagovao izmenama, pa su na parket ušli Lesor i Ledej.

Do kraja treće deonice Partizan je odoleo naletima Spartaka i zadržao je prednost koju je imao većim tokom meča.

Ledej je nakon ofanzivnog skoka doneo +18, dok je Lesor dodao još dva sa linije za slobodna bacanja za +20. Partizan vodi 73 : 53 nakon tri četvrtine.

Partizan na poluvremenu protv Spartaka sa +19

Partizan je drugu četvrtinu nastavio u istom ritmu. Već nakon četiri minuta košarkaši Partizana su napravili seriju 15 : 5, te su primorali trenera Spartaka Lukajića da zatraži tajm-aut.

Vukčević ipak nije doživeo ozbiljniju povredu, na parket se vratio sredinom druge četvrtine.

Razlika u poenima se uglavnom kretala oko 17 razlike za beogradski tim. Na pauzu od 15 minuta Partizan je otišao sa 19 razlike. Rezultat na povremenu je 53 : 34.

Košarkaši Partizana su meč počeli sa petorkom koju se činili sve srpski košarkaši. Meč je počeo pogotkom za tri Avramovića.

Istom merom je uzvratio Tarens sa druge strane. U istom stilu su oba tima pokušavala da dođu do poena. Spartak je većim delom prve četvrtine držao priključak, Partizan je pogotkom Egzuma na isteku četvrtine došao do prve osetnije razlike, pa je rezultat kojim je završena prva četvrtina 23 : 16 za Crno-bele.

Prvu četvrtinu je obeležila povreda skočnog zgloba Tristana Vukčevića već nakon pet minuta igre. Pomoć mu je ukazana iza klupe i čini se da će moći da nastavi meč.