Naslovna Niš Dobar početak plej-auta. Radnički slavio golom u 99. minutu

Dobar početak plej-auta. Radnički slavio golom u 99. minutu

0
Radnički Niš
Radnički Niš foto: GP018

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Radnik iz Surdulice rezultatom 1:0, u okviru prvog kola plej-auta Superlige Srbije. Gol odluke postigao je kapiten Nišlija David Petrović i to u devetom minutu nadoknade susreta.

Tim sa „Čaira“ je u pomenutom meču bio znatno bolji rival, a u prilog tome govori i 17 šuteva na gol rivala. Ipak, Radnički nikako nije uspevao da probije bedem organizovanih gostiju, i sve je mirisalo na to da će se susret završiti bez pogodaka.

Nišlije su u 76. minutu postigle pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. Da sva tri boda ostanu domaćinu potrudio se Petrović koji je u dubokoj nadoknadi pogodio mrežu Vukadinovića.

Vanja Ilić je izveo korner s leve strane, a lopta je nekako došla do Davida Petrovića. Kapiten Radničkog i mladi reprezentativac Srbije je poslao loptu u mrežu, pružajući veliko olakšanje navijačima niškog kluba.

Ovom pobedom Radnički je nastavio niz od pet mečeva bez poraza. Sa četiri pobede i jednim remijem Radnički je osvojio bitnih 13 bodova iz poslednjih pet kola i načinio veliki korak ka opstanku u Super ligi.

Naredni meč niški tim igra protiv Železničara iz Pančeva. U tom meču Radnički neće moći da računa na Jusufa Bamidelea, koji je suspendovan zbog četvrtog žutog kartona

Posle 31 meča, Radnički je na 11. mestu sa 36 bodova. To je četiri više od IMT-a koji 13. i koji se nalazi u „opasnoj“ zoni na tabeli.