Naslovna Niš Crvena zvezda uz dosta muka pobedila FMP

Crvena zvezda uz dosta muka pobedila FMP

0

Prvi meč ovogodišnjeg Kupa Radivoja Koraća nam je doneo veliko iznenađenje, ali branilac trofeja Crvena zvezda nije dozvolila da FMP prekine njen niz od 39 uzastopnih pobeda u međusobnim duelima. Crveno-beli su slavili sa 80:75, a u polufinala ih čeka Čačak 94 koji je priredio veliko iznenađenje.

Meč je atraktivnim zakucavanjem otvorio Šaranović iz FMP-a, što je najavilo s kakvom energijom je tim iz Železnika započeo meč. Nakon nepuna tri minuta igre trener Crvene zvezde Janis Sferopulos je morao da traži tajm-aut na 5:1 za FMP.

Zvezda je uglavnom pokušavala da do poena dođe igrom pod košem, ali centri FMP-a su igrali čvrstu odbranu.

Iako branilac trofeja nije briljirao u prvoj deonici, trojkom Adama Hange su ipak pred drugu četvrtinu imali minimalno vođstvo, 17:16.

Druga četvrtina je počela raspucano sa obe strane. Trojke su razmenili Rebec i Nedović. Odmah potom je i Jago upisao svoju prvu trojku za vođstvo Zvezde 23:19.

Nakon pogodaka sa distance na početku četvrtine, nastavak je protekao čvrsto kao prva četvrtina.

Trojka Davidovca i poeni iz kontre Hange na kraju poluvremena su Zvezdi doneli nešto lagodniju prednost, ali je Šaranović smanjio razliku uz zvuk sirene. Rezultat posle prvih 20 minuta u „Čairu“ je 40:36.

Stojanović je trojkom za FMP doneo prvo poravnanje u drugom poluvremenu, 46:46, a Roberts trojkom za 49;48 i vođstvo. Do kraja četvrtine su se ekipe smenjivale u vođstvu i pred poslednju se ušlo rezultatom 58:55 za Zvezdu.

Dalibor Ilić je svojim prvim poenima otvorio odlučujuću četvrtinu. A sa nova dva Ilić je povisio na 65:57, što je bila najveća prednost u dotadašnjem toku meča za Crveno-bele.

Na krilima Dalibora Ilića Zvezda se odlepila i sigurno privela meč kraju. Davidovac je trojkom za 78:73 17 sekundi do kraja rešio meč. Konačni rezultat je 80:75 za branioca „Žućkove levice“.

Najefikasniji u pobedničkom timu su bili Nedović sa 20 i Davidovac sa 15. Kod FMP-a su se istakli Kuzmić sa 18 poena i čak 15 skokova, a Šaranović je dodao 17 poena.

Naredni protivnik Crvenoj zvezdi biće iznenađenje ekiapa Čačak 94, koja je savladala Borac sa 73:64. Polufinale se igra u petak od 17 časova u hali „Čair“.