Naslovna Niš Crvena zvezda prelako preko Čačana do finala KRK-a. Hoćemo li gledati „večiti...

Crvena zvezda prelako preko Čačana do finala KRK-a. Hoćemo li gledati „večiti derbi“ u Nišu?

0
Crvena Zvezda Čačak foto: GP018

Prvi finalista ovogodišnjeg Kupa Radivoja Koraća je Crvena zvezda koja je bila bolja od debitanta u ovom takmičenju, ekipe Čačak 94. Crveno-beli su u ne toliko punom „Čairu“ slavili sa 87:52 i došli do prilike da četvrti pun u nizu podignu „Žućkovu levicu“ u Nišu.

Ekipa Čačka 94 je veliko iznenađenje na ovom Kupu. Savladali su gradskog rivala Borca u četvrtfinalu, a sada idu na noge Crvenoj zvezdi koja je morala pošteno da se namuči protiv FMP Železnika da bi došla do ovog meča.

Forma Zvezde ove godine nije na zavidnom nivou, što pokazuje i početak polufinala gde još ne pronalaze ritam, dok Čačak 94 nakon šest minuta vodi 7:3 poenima Gašića.

Pri rezultatu 11:7 za Čačane za Zvezdu je ušao Miloš Teodosić, koji propustio prethodni meč. Čim je kročio na parket odmah je ubacio trojku.

Dalibor Ilić, koji je briljirao u završnici protiv FMP-a, na samom kraju četvrtine je doneo poravnanje rezultata 15:15.

Tim iz Beograda ni u nastavku nije pronašao svoj ritam, promašivali su otvorene šuteve, a ni Čačani čvrstom odbranom nisu dozvoljavali da protivnik lako poentira iz reketa.

Brazilac Jago je konačno pogodio trojku za Crvenu zvezdu i odveo svoj tim na 32:23 na minut do velikog odmora. Do kraja je trojku ubacio i Davidovac i Zvezda je imala lagodnih plus 12 na poluvremenu.

Zvezda je furiozno krenula u drugo poluvreme i vrlo brzo serijom 13:3 došla do plus 22. Čačani nisu imali odgovora na Zvezdinu igru, pa su Beograđani održavali razliku preko 20 poena.

Pred poslednju deonicu Zvezda je imala ogromnih i nedostižnih 64:37.

Hanga je trojkom odveo Zvezdu na plus 30, i do kraja četvrtine Zvezda je samo „odrađivala posao“. Na kraju Crveno-beli su slavili veoma ubedljivo, sa čak 35 poena prednosti i pokazali da su i te kako spremni za odbranu trofeja.

Najefikasniji u redovima Crveno-belih Mitrović sa 15 i Ilić sa 13 poena. Kod Čačana jedini dvocifreni je bio Lakić sa 11 poena.

Branilac trofeja Crvena zvezda će protivnika u borbi za prvi trofej u sezoni saznati nakon duela između Partizana i Vojvodine koji počinje u 21 čas u hali „Čair“.