Naslovna Niš Crvena zvezda MTS savladala Borac posle produžetka i plasirala se u polufinale...

Crvena zvezda MTS savladala Borac posle produžetka i plasirala se u polufinale Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća

0

Gradski Portal 018 – 15.02.2018

CRVENA ZVEZDA MTS – BORAC 85:79                                    (15:14, 21:16, 12:16, 23:25, 14:8)
U drugom četvrtfinalnom duelu Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća, košarkaši Crvene zvezde MTS su posle prave drame i produžetka savladali čačanski Borac i obezbedili plasman u polufinale i subotnji duel sa FMP (17.00).

Borac je pokazao karakter i sjajno parirao favoritu sa Malog Kalemegdana tokom celog meča.

U prvoj četvrtini, pre svega zahvaljujući iskusnom Marinoviću, Borac je pokazao da se neće predati, pa se na prvu pauzu otišlo pri rezultatu 15:14 za Zvezdu. I u drugoj četvrtini su Čačani pružali snažan otpor, čak i poveli u 14. minutu – 20;19. Ipak, crveno-beli su dodali gas i u 18. minutu poveli 32:24, a na poluvremenu je bilo 36:30.

I u nastavku se situacija na terenu nije promenila. Čačani su se dobro držali, u 25. minutu prišli na 41:39, ali su crveno-beli odbili napade i povećali na 46:39. Borac se u finišu treće četvrtine ponovo približio – 48:46, pa se ušlo u neizvesnu završnicu.

Posle trojke Stojadinovića, Čačani su u 31. minutu poveli sa 49:48. Omić je odmah odgovorio, Pešaković i Balaban uzvratili za prednost Borca – 55:51 (34. minut). Čačani su nastavili sa sjajnom igrom, Đoković je pogađao trojke, dok je ekipa trenera Alimpijevića delovala potpuno rastrojeno. Tri minuta i 20 sekundi pre kraja Borac je imao velikih 68:60. Zvezda nije iskoristila nekoliko napada, a nadu da će se sprečiti prvorazredno iznenađenje crveno-belima je trojkom vratio Ročesti za 65:68. Todorović je pogodio trojku za 71;67 za Borac 45 sekundi pre kraja. Istom merom je uzvratio Dangubić, koji je u sledećem napadu uhvatio loptu i bio fauliran. Pogodio je jedno slobodno bacanje i izjednačio na 71:71 deset sekundi pre poslednje sirene. Čačani su imali poslednji napad za pobedu, Davidovac je faulirao Prlju, koji je promašio dva penala. Ročesti je promašio šut za plasman u polufinale i usledio je produžetak.

Izjednačeno je bilo i u prvom delu dodatnog vremena, ali je Feldin pogodio trojku za prednost 78:73 na 2:47 pre kraja. Crveno-beli su bili sigurniji i iskusniji u završnici, pogađali su Ročesti i Feldin, pa je Zvezda na kraju, posle velike muke, slavila protiv hrabrog Borca i plasirala se u polufinale.

Kompletnu statistiku sa meča možete pogledati na ovom linku

Raško Bojić, trener Borca

Čestitam Zvezdi na pobedi, a mojim igračima na prikazanoj igri, ponosan sam na njih, ostavili su srce na parketu. U najavi meča sam rekao da smo dobili najtežeg rivala. Naš klub ima neke druge prioritete vezane za plasman u ABA 2 ligi i poziciju u KLS. Međutim, svakako da smo pauzu od poslednje utakmice iskoristili da pripremimo ovu utakmicu, da bi, protiv tima koji je bolji od nas i fizički dominantniji, ova utakmica imala nekog smisla i da bi bar u pojedinim momentima bili ravnopravni. To nam je pošlo za rukom, poremetili smo napadački ritam Zvezde. Izgubili su samopouzdanje u šutu, uvukla se neisgurnost… Bili smo nadomak iznenađenja, imali smo dva penala za pobedu, međutim, nismo imali sreće u samom finišu. U produžetku je bio neminovan pad, na pet igrača koji su ispali sa pet penala igrali smo sa smanjenom rotacijom i nižom postavom i nismo uspeli da pariramo kvalitetnijem protivniku.

Dušan Alimpijević, trener Crvene zvezde

Čestitam Borcu na sjajnoj sezoni, prvi su u ABA 2 ligi, drugi u KLS. Čestitke treneru Bojiću, kao i gradu Čačku i klubu Borcu na ovoj utakmici. Ne bi bilo nezasluženo da su pobedili, jer smo mi imali večeras sreće. To bi za nas bila velika sramota, a za njih potpuno zaslužena senzacija. U jednom momentu je izgledao da su se malo uplašili ove pobede, koju su zaslužili. Spremajući ovu utakmicu, rekao sam da će naročito za strance biti teško kad naiđu na zonu. Još je čudnije da smo u vrhu po proseku postignutih poena u Evroligi, u ABA verovatno prvi, a onda dođete na utakmicu gde vas neko vas pušta da šutneše 37 puta za tri poena, a vi ne možete da pogodite koš. Nama treba ova opomena, ovaj šamar, jer smo predaleko otišli sa svojim razmišljanjeima. Koncentracija se ne hvata tokom utakmice, nego pre, tokom priprema za meč. Drago mi je što Borac na izuzetan način reprezentuje KLS ligu, sve najbolje im želim… Imamo dan odmora, mnogo više smo se potrošili nego što smo planirali i iskoristićemo ga da se odmorimo.