Naslovna Društvo Branislav Jovanović kandidat Rusinske stranke

Branislav Jovanović kandidat Rusinske stranke

0

Gradski Portal 018 – 11.03.2016

Pošto Narodni pokret Srbije još nije registrovan kao politička partija, Branislav Jovanović i ostali predstavnici te političke opcije će na lokalne izbore izaći kao deo Rusinske demokratske stranke.

Jovanović kaže da je reč o čistoj formalnosti, jer grupa građana po zakonu ne bi mogla da uđe u koaliciju sa političkim partijama. To je potez kome su i drugi pribegavali ranije. Tako je i Tadić na prošle izbore izašao preko „Zelenih“ – kaže Jovanović.

On tvrdi da je nedostatak novca najveći problem za upis Narodnog pokreta Srbije u Registar političkih partija. To košta 70.000 evra. Mi te pare nemamo, ali imamo saradnju sa Rusinskom strankom.                Sve je po zakonu – kaže Jovanović.

Podsetimo, predstavnici nekoliko opozicionih partija su danas potpisali koalicioni sporazum o zajedničkom nastupu na predstojećim lokalnim izborima.

Sporazum su potpisali Miodrag Stanković u ime Demokratske stranke, Dragoslav Ćirković predsednik niške Socijaldemokratske stranke i Branislav Jovanović.

Kako je novinarima rečeno, iako potpisivanju nisu prisustvovali predstavnici LDP i Reformističke partije, i oni će biti deo koalicije.

Iako je samo dan ranije i Nova stranka bila najavljena kao partner, ova partija se u međuvremenu povukla iz pregovora i nastupiće na lokalnim izborima u Nišu samostalno.

 

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde