Naslovna Kultura Blago madridskog muzeja „Prado” pred Nišlijama. Zamenik ambasadora Španije na otvaranju izložbe

Blago madridskog muzeja „Prado” pred Nišlijama. Zamenik ambasadora Španije na otvaranju izložbe

0
Izložba Prado na otvorenom
Izložba Prado na otvorenom foto: GP018

Izložba „Prado na otvorenom”, na kojoj je predstavljeno 30 reprodukcija najpoznatijih slika iz zbirke jednog od najznačajnijih muzeja na svetu – Muzeja „Prado” iz Madrida otvorena je danas na glavnom gradskog trgu i ispred Gradske kuće.

Ova izložba na otvorenom predstavlja jedinstven kulturni i umetnički događaj koji omogućava posetiocima da na nesvakidašnji način dožive umetničku baštinu jednog od najznačajnijih muzeja na svetu. Građani Niša će sa ovom postavkom moći da se upoznaju tokom čitavog avgusta.

Dario Otero
Dario Otero foto: GP018

„Pre tri godine dogovorili smo zajedno sa Gradom Nišom da pokušamo da dovedemo kulturu Španije u Niš. Veoma smo srećni što smo u ovakvim trenucima uspeli da zajedno organizujemo i koncert i izložbu u Nišu. Današnja prilika je posebna, jer se radi o delima koja su u stalnoj postavci muzeja „Prado”, koji je jedan od tri vodeća muzeja u svetu. Kad smo započeli organizaciju dovođenja izložbe u Srbiju, prioritet je bio da se ona dovede u Niš”, poručio je zamenik ambasadora Kraljevine Španije i ataše za kulturu Dario Otero.

Prijem u gradskoj kući za zamenika ambasadora Kraljevine Španije i ataše za kulturu
Prijem u gradskoj kući za zamenika ambasadora Kraljevine Španije i ataše za kulturu foto: GP018

On je poručio da će ovom izložbom približiti eksponate muzeja „Prado” građanima Niša, te se nada da će ona zaintrigirati Nišlije i da će neko od njih posetiti Španiju i sam muzej.

Dragoslav Pavlović
Dragoslav Pavlović foto: GP018

„Niš ima priliku da bude domaćin izložbe, koja donosi, ne samo reprodukcije remek-dela svetskog slikarstva, već i gradi i mostove između kultura, epoha i naroda. Naše sugrađanke i sugrađani, kao i brojni posetioci, moći će da se susretni sa delima umetnika poput Velaskeza, Goje, El Greka i drugih velikana koji su oblikovali istoriju evropske umetnosti. Na otvorenom prostoru, dostupna svima, ova izložba oživljava duh jednog od najznačajnijih muzeja sveta”, poručio je gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović.

Izložba Prado na otvorenom
Izložba Prado na otvorenom foto: GP018

Gradonačelnik je istakao da dostupna i kvalitetna kultura ima moć da oplemeni zajednicu, prošili vidike i doprinese dijalogu među ljudima.

#Kultura 

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde