Naslovna Doljevac Dodeljene Zlatne macole na 5. festivalu Slaughter

Dodeljene Zlatne macole na 5. festivalu Slaughter

0
Dodeljene Zlatne macole
Dodeljene Zlatne macole foto: Festivalu Slaughter

Članovi žirija Igor Stanojević, Ana Marija Grbić i Jovan Ristić jednoglasno su doneli sledeće odluke.

Zlatna macola za kratkometražni srpski horor dodeljuje se filmu „Zlatni majmun“ autora Petra Pešuta. Autentičan u prikazu košmarnog, film prikazuje izobličenu svakodnnevicu, na jezovit način tretirajući prostore koji bi po svojoj prirodi morali biti rasterećujući. Inovativnim i ironičnim tretiranjem AI tehnologije, Pešut prikazuje nedoslednost i neumešnost veštačke inteligencije koja nedovoljno dobro simulira stvarnost i time od nje tvori strašne i neprepoznatljive, a ipak  poznate prizore.

U istoj kategoriji, žiri dodeljuje posebno priznanje filmu „Gonič“ autora Mihajla Dragaša, za kreativni pristup ikonografiji velikog pisca H.F. Lavkrafta.

Zlatna macola za dugometražni horor dodeljuje se omnibusu „Predivna ljudska bića“. Autori filmova tvore različite filmske svetove koji zajedno čine koherentni prikaz savremenosti kroz koju se tretiraju bajke H.K. Andersen. Literarni predložak nije, dakle, preveden u film na anahron i očekivani način, svaki film omnibusa samo je inspirisan poznatim bajkama i dovoljno udaljen od njih da predstavlja autonomnu umetniču tvorevinu.

#Kultura 

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde