Naslovna Niš Niš kreće u veliko uređenje parkova: Novi park kod Roda centra i...

Niš kreće u veliko uređenje parkova: Novi park kod Roda centra i obnova Čaira

5
U Čairu predstavljeno idejno rešenje za rekonstrukciju parka
U Čairu predstavljeno idejno rešenje za rekonstrukciju parka foto: GP018

Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović najavio je nova ulaganja u zelene površine i parkove širom grada, ističući da će tokom 2026. godine fokus biti na uređenju parkova, sadnji zelenila i unapređenju sistema za održavanje travnatih površina.

Park Svetog Save Niš
Park Svetog Save Niš foto: GP018

Kako je rekao, među najvažnijim projektima je proširenje Parka Sveti Sava prema ulici Branka Miljkovića, gde će po prvi put biti uveden sistem za zalivanje „kap po kap“ i prskalice.

Dragoslav Pavlović
Dragoslav Pavlović foto: GP018

„Vrlo često tokom jula i avgusta, zbog visokih temperatura, trava požuti. Zato ove godine moramo da revitalizujemo Park Sveti Sava“, rekao je Pavlović.

On je najavio i formiranje potpuno novog parka kod Roda centra, gde će biti uređene pešačke staze, postavljene klupe i javna rasveta.

„To smo sebi zadali kao cilj za ovu godinu. Moraće da postoji koordinacija između Mediane i Direkcije za izgradnju grada kako bi taj prostor bio uređen onako kako želimo“, naveo je gradonačelnik.

Pored toga, grad planira i dodatno uređenje zelenih površina na više lokacija u Nišu, uključujući prostor kod Trga Republike, gde je već uveden sistem „kap po kap“, ali i moguće nove parkove kod Trga 14. oktobar i Trga Pavla Stojkovića.

Pavlović je rekao da bi tokom ove godine trebalo da bude završena i kompletna revitalizacija parka Čair, koja podrazumeva nove staze, mobilijar, sisteme za zalivanje i dodatne sadržaje za decu i rekreaciju.

„Kompletna revitalizacija parka Čair obuhvatiće i nove sisteme za zalivanje, nove staze i bolje uslove za decu, šetnju i boravak građana“, kazao je Pavlović.

On je istakao da su zelene površine jedan od glavnih prioriteta grada tokom ove godine, kao i da je već povećan broj košenja i održavanja travnatih površina.

„Zelene površine su nam fokus ove godine. Već sada se vidi više košenja i više rada na održavanju zelenila, a tako će biti i tokom maja i juna kada trava najviše raste“, rekao je gradonačelnik.

Dodao je da JKP „Mediana“ trenutno radi sa većim brojem zaposlenih i novom mehanizacijom, što bi trebalo da doprinese boljem održavanju zelenih površina širom grada.

5 KOMENTARA

  1. Kao stanovnik naselja Milka Protić vrlo sa zadovoljan radom sekcije održavanja zelenih površina. Ljudi rade kvalitetno i odgovorno. Stavljav samo veliku primedbu za nebrigu oko seče trulih stabala. U naselju je tokom prošlog leta nastradalo mnogo visokog drveća i sada su ti gorostasi opasni po ljude.

  2. Nek urede prvo drvorede u Vozdovoj popločavaju a ne saradjuju sa Goricom ili vec kojim preduzecem da sw odmah i posade drveca sa obe strane ulice do centra.
    Drze drveca u saksijama.
    Ulice Gen.Tranijea betonirane rupe gde su trebala da se vrate drveca.
    Trg Kralja Milana skroz u betonu .
    Sta reci
    Primitivizam i bezobrazluk

  3. Zahtevamo više drveća, a ispod njihovih krošnji više klupa, na kojima ćemo moći da sednemo I odmorimo se!!!Grad je u hroničnom deficitu sa klupama, pogotovu u školskim dvorištima(mama sam petoro dece, znam). Nije meni lično problem, ja još uvek mogu da stojim, ali je sramota da bake I deke, trudnice, ljudi sa specifičnim nedostacima… nemaju gde da sednu, dok čekaju svoje najmilije. Klupe I nadstrešnice na autobuskim stajalištima? – RUGLO, u mnogo slučajeva!
    Previše smo naš voljeni Niš okovali betonom! 😢
    On se guši, I mi u njemu!
    Više medonosnog drveća I grmova!!!
    Pored nas ljudi, svoj kutak I šansu da prežive trebaju I ptice, pčele… Bez njih se I nama loše piše ‼️

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde