Naslovna Niš „Želja“ ispao iz Čelendž kupa

„Želja“ ispao iz Čelendž kupa

0

Rukometaši Železničara nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Dželandž kupa i završili ovosezonsko učesće u Evropi. Nakon prvog meča i dva gola prednosti iz Niša, Nišlije su u revanšu izgubile od Karvine u Češkoj sa 33:28.

Prvi period igre potpuno je pripao češkoj ekipi koja je otišla na odmor sa sedam golova prednosti. U nastavku su Nišlije pružale jači otpor i prišle na četiri pogotka minusa, ali su u poslednja dva minuta nedostajalo koncentracije u završnici kako bi prišli na -2.

Trener Železničara istakao je da je presudilo loše izdanje njegovih igrača u završnici prvog poluvremena.

„U prvom poluvremenu se nismo snašli, imali smo previše grešaka i promašenih zicera, a ni odbrana nam nije bila na nivou i onda ekipa brzo potone, kada smo otišli na minus sedam. Radili smo dobro na poluvremenu, verovali da možemo, stigli na neka četiti gola i uvek bi nam malo falilo da dodatno zakomplikujemo meč, a onda bi sve bilo moguće.“ istakao je strateg Nišlija, Đorđe Teodorović

Karvina, 24. novembra. Hala STARS. Gledalaca: 1000. Sudije: Vadims Jaskins i Eduards Zabko (Letonija). Sedmerci: Karvina 4(3), Železničar 3(2). Isključenja: Karvina 10, Železničar 6 minuta.

BANJIK KARVINA: Marjanović (7 odbrana), Mokroš (1 odbrana), Bruna 4, Mončka 6(1), Urbanski, Gromiko 1, Plaček, Čudoba 2(2), Uzek 3, Solak 5, Skalicki 2, Nantl, Zbranek 2, Nedoma 7, Ruza, Čošik 1.

ŽELEZNIČAR: Kocić (16 odbrana), Matović, Stošić, Bojan Radivojević, Milovanović 4(1), Stanojević 2, Petrović, Boris Radivojević, Milosavljević 4(1), Spasić 4, A. Stzojanović 6, Jevtić 5, Cvetković, Potkonjak, D. Stojanović, Pavlović 3.

Semafor: 3:1(4), 6:5(10), 11:6(19), 15:9(26), 16:12(28), 21:13(31), 23:18(38), 25:21(43), 27:21(46), 29:23(53).