Naslovna Društvo ZA SAMO TRI MESECA – NOVA SLIKA UKC NIŠ: Od najsloženijih procedura...

ZA SAMO TRI MESECA – NOVA SLIKA UKC NIŠ: Od najsloženijih procedura do pomoći pacijentima na terenu

0
Univerzitetski klinički centar Niš za samo tri meseca napravio je niz značajnih iskoraka u unapređenju zdravstvene zaštite pacijenata sa juga Srbije. O promenama i novim mogućnostima koje su uvedene govorio je direktor UKC Niš doc. dr Milan Lazarević, gostujući na Blic TV zajedno sa svojim pomoćnicima.
Lazarević je istakao da je cilj da se pacijentima omogući da i najzahtevnije procedure dobiju u Nišu, bez potrebe da zbog složenih zdravstvenih stanja odlaze u Beograd.
„Državno zdravstvo nije rezerva. Državno zdravstvo je obaveza. Najsloženije procedure koje su pacijente vodile u Beograd sada sve više radimo u Nišu“, poručio je Lazarević.
Među novinama koje su obeležile prethodna tri meseca izdvojene su najsavremenije intervencije na srcu, obnovljen program transplantacije bubrega, nove specijalističke ambulante i dnevne bolnice, Centar za terapiju bola, kao i bolnička banka krvi.
Kako je istakao direktor UKC Niš, unapređenje zdravstvene zaštite ne podrazumeva samo modernizaciju bolničkih kapaciteta i uvođenje novih procedura, već i drugačiji odnos prema pacijentu.

„Ne čekamo da pacijent dođe do nas. Lekar ide do pacijenta. Hipokratova zakletva se živi i na terenu“, rekao je Lazarević.

Poseban fokus stavljen je i na dostupnost zdravstvene zaštite stanovnicima udaljenih i ruralnih područja, kako bi savremena medicina bila dostupna što većem broju građana juga Srbije.
Od najsloženijih medicinskih procedura do pomoći pacijentima u najudaljenijim selima, poruka UKC Niš, kako je naglašeno, ostaje ista – sve za čoveka.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde