Naslovna Niš Ukupno 29 medalja za P.K. Sveti Nikola Niš na Prvenstvu centralne Srbije

Ukupno 29 medalja za P.K. Sveti Nikola Niš na Prvenstvu centralne Srbije

0

Plivački klub Sveti Nikola se u konkurenciji 260 plivača iz 19 klubova vratio sa 29 medalja osvojenih u drugom kolu Prvenstva centralne Srbije u Kragujevcu. Plivači niškog kluba osvojili su 8 zlatnih, 12 srebrnih i 9 bronzanih medalja.

Medalje su osvojili: Canić Uroš, Ćirić Tadija, Mitić Petar, Tošić Ilija, Stojić Uroš, Đordjević Željko, Jocić Veljko, Ristić Jana, Milosavljević Dunja, Đordjević Petra i Stanojević Nina.

U štafetnoj trci 4x50m kraul klub je osvojio drugo mesto u kategoriji pionira i kadeta, dok su juniori i pionirke zauzeli treće mesto.

Nakon osvajanja državne medalje Mitić Petar je sa osvojene dve zlatne medalje i 387 bodova u disciplini 400m kraul sa novim ličnim rekordom koji sada iznosi 5:01.78 proglašen za najboljeg plivača u pionirskoj kategorij.

Nakon završenog drugog kola prvenstva Centralne Srbije niški klub je u ekipnom plasmanu zauzeo 3. mesto,