Naslovna Niš Treća pobeda u nizu za Železničar

Treća pobeda u nizu za Železničar

0

Železničar je nastavio seriju pobeda, zabeležio je treću uzastopnu, najlakšu do sada, iako igrom nije impresionirao. U Čairu je pao Šamot za treću u nizu i lepu uvertiru pred dva uzastopna gostovanja-Zvezdi i Spartaku.

Utakmicu je otvorio Kocić sa dve odbrane, ali i Milovanović sa dve greške u napadu, pa je prvi gol postigao Radojičić za, ispostaviće se, jedino vođstvo Šamota na utakmici.

„Mislim da iz ove utakmice i jedni i drugi izlazimo nezadovoljni. Šamot zbog poraza, ali i mi smo očekivali ubedljiviju pobedu, ali to je sve verovatno posledica toga što smo van ritma. Retko se igra utorkom, nekako smo izašli iz normalnog ciklusa. Zadovoljni smo samo sa dva boda,“ istakao je trener Nišlija, Đorđe Teodorović.

Trener domaćih Đorđe Teodorović izašao je sa zanimljivom odbrambenom formacijom, gde je Milovanović igrao „šesticu“ ili krajnjeg u zoni 6-0, a Spasić „peticu“, Nišlije su odgovorile serijom 4:0, upravo uz tri vezana gola Đorđa Spasića, koji igra u fenomenalnoj formi, postigao je šest od prvih 10 golova svog tima, ukupno sedam do odlaska na odmor-dovoljno da već tada izbije na čelo liste strelaca ARKUS lige.

Međutim, on je dugo bio jedini raspoloženi igrač u niškom timu, gosti su se nekoliko puta vraćali u život, izjednačili na 4:4, pa se nešto kasnije vratili sa 10:6 na 10:10 i čak imali dva napada za novo vođstvo, posle Teodorovićevog tajm-auta u 25. minutu. Ipak, kada god bi Nišlije malo ubrzale igru, dolazile bi do serije golova, što su i tada uradile, otišle na tri, a mogle su i na četiri gola prednosti pred poluvreme, da u poslednjem napadu Mitrović nije Jevtiću odbranio „zicer“.

U nastavku je gostima, jedinom timu bez bodova u prvenstvu, ponestalo daha. Kocić je bio solidan na golu, Milovanović je konačno vezao tri precizna i neodbranjiva šuta, razigrao se i Jevtić i razlika je rasla do maksimalnih 27:18 u 51. minutu, zanimljivo upravo onolikog plusa koji je Nišlijama bio potreban da izbiju na drugo mesto na tabeli.

No, treneru Teodoroviću mnogo bitnije je bilo da odmori nosioce igre pred gostovanje u Beogradu već za četiri dana, pa je šansu pružio rezevistima, među njima i debitantu u Supoerligi, 16-godišnjem Andreju Ačkoviću, a ta postava bila je nešto „tanja“ u odbrani, pa je, uz pregršt isključenja-čak sedam u drugom poluvremenu, a uprkos tri odbranjena sedmerca Nikole Matovića, bila bez rešenja za pivota Uroša Adamovića, koji je uspeo da ublaži poraz Aranđelovčana na pristojnih 32:26.