Naslovna Niš Pred povratak na Čair, Radnički zabeležio prvu pobedu na gostovanju ove sezone

Pred povratak na Čair, Radnički zabeležio prvu pobedu na gostovanju ove sezone

0
Radničk iz Niša savladao Jedinstvo iz Uba sa 20
Radničk iz Niša savladao Jedinstvo iz Uba sa 2:0 foto: FK Radnički Niš

Fudbaleri Radničkog iz Niša su savladali Jedinstvo iz Uba sa 2:0, u okviru osmog kola Superlige Srbije. Ova pobeda označava prvi trijumf Radničkog u gostima ove sezone, četvrtu pobedu ukupno i pomeranje na šestu poziciju na tabeli.

Nakon prvih 45 minuta bez golova, Radnički je u drugom poluvremenu postigao oba gola, čime su potvrdili svoju nadmoć na terenu i osigurali važna tri boda.

Iako su gosti, Radnički iz Niša, dominirali tokom prvog poluvremena i imali nekoliko velikih prilika, Jedinstvo je uspešno odolelo napadima. U drugom poluvremenu, Radnički je postigao gol u 50. minutu zahvaljujući novajliji Radivoju Bosiću, čiji je udarac, uz malo sreće, promenio pravac lopte zbog defanzivca domaćih, Damjanovića.

Nakon što domaći nisu uspeli da iskoriste svoje prilike za izjednačenje, Jedinstvo je kažnjeno u 62. minutu. Katastrofalna greška štopera Aćimovića i golmana Jovanovića omogućila je još jednom novajliji Jurukovu da postigne gol u praznu mrežu, čime je dodatno povećana prednost Radničkog.

Kako su ranije najavili iz Radničkog, naredno kolo će niški tim odigrati u svom gradu. Nakon tri meča igranja u Leskovcu zbog zamene travnate podloge na Čairu, Radnički će na svom stadionu 22. septembra dočekati Spartak iz Subotice.