Naslovna Niš Polufinale Kupa Radivoja Koraća/ Partizan prejak za FMP; Večiti derbi u finalu...

Polufinale Kupa Radivoja Koraća/ Partizan prejak za FMP; Večiti derbi u finalu Kupa Radivoja Koraća

0

U drugom polufinalu Kupa Radivoja Koraća između FMP-a i Partizana, kao pobednici su izašli su crno-beli rezulatom 85:77. Ekipa Partizana će se za „Žućkovu levicu“ boriti sa ekipom Crvene zvezde sutra od 21 sat u Hali Čair.

U cetvrfinalnom duelu FMP je dopustio Dinamiku ravnopravan duel samo u prvih deset minuta utakmice. Partizan je imao težak put preko Borca iz Čačka do polufinala Kupa Radivoja Koraća i iz kluba veruju da mogu uz pomoć brojinijih navijača u Hali Čair da zakažu novi večiti derbi u finalu.

Početak prve četvrtine pripao je igračima Partizana. Crno-beli delovali staloženije i dobrim šutem za tri poena poveli 18-13. Stefan Pot je uz zvuke sirene sa pola terena pogodio za rezultat nakon prve četvrtine 24-22 u korist Partizana.

Ekipa iz Železnika igrala je  vrlo organizovano u drugoj četvrtini na obe polovine terena. Nakon pet minuta igre u drugoj deonici rezultat je bio 34:31 za FMP.  Filip Čović odlično je organizovao nekoliko vezanih napada FMP-a iako se Čair tresao od zvižduka svaki put kada bi plejmejker primio loptu. Na pauzu se otišlo rezultatom 45:40 u korist FMP-a.

Puno izgubljenih lopti i propuštenih šansi na oba koša posle pauze. Igralo se brzo i čvrsto, a košgetersku sušu obe ekipe u trećoj četvrtini je okončao Volden. Nakon tehničke greške dosuđene Vladi Jovanoviću na klupi „Pantera“, Partizan učvrsćava prednost. Na tri minuta do poslednjeg dela igre Partizan vodi 57:52. Jeremić na klupi FMP-a dobija novu tehničku grešku i Partizan odlazi na +8. Treća deonica meča završava se rezultatom 63:57.

Pre svega nadmoćnom igrom u reketu košarkaši Partizana prvi put dolaze do dvocifrene prednosti. Na tri minuta do kraja rezultat je 73:64. FMP je na kraju ostao bez odgovora na Partizanov napad i na kraju meča je na semaforu stajalo 85:77.

Partizan ide na Zvezdu u finalu Kupa Radivoja Koraća.