Naslovna Niš Polufinale Kupa Radivoja Koraća/ Beron srušio Megu na sekund do kraja; Zvezda...

Polufinale Kupa Radivoja Koraća/ Beron srušio Megu na sekund do kraja; Zvezda prvi finalista KRK

0

Trojkom Berona u poslednjoj sekundi završen je prvi polufinalni duel Kupa Radivoja Koraća između Mege Bemax i Crvene zvezde. Sjajna igra Mege, koja je vodila većim delom meča, nije krunisana pobedom. Na kraju je stajalo na semaforu:  Crvena zvezda-Mega Bemax 80:79.

Zvezda je krenula agresivno i već u prvih pet minuta povela, ali su igrači Mege odgovorili dobrim šutevima sa distance i poludistance. Posle prve četvrtine Mega Bemax vodi 24:17.

Odbrana Zvezde strpljivo čeka grešku protivnika u napadu  i pravi +3 koševima Berona i Pantera. Mega u drugoj četvrtini u napadu žestoko napada reket, a Marko Simonović je ubeležio nekoliko ključnih skokova i poena kojima Mega drži rezultatski priključak.

Mega dobro počela 3. četvrtinu i anulirala Zvezdinu prednost. Dragan Šakota ubacuje Gista i Pantera nezadovoljan učunkom Zvezdine petorke u ovom delu meča. Mega je lako dolazila do tranzicije i umakla na +7 posle 5 minuta igre u trećoj deonici.

Publika u Nišu se probudila i pružila podršku Zvezdi u turbulentnom periodu u završnici treće četvrtine. Plejmejker Mege Kendrik Peri je uspešno razigravao saigrače u napadu, ali je Zvezda iskoristila nekoliko grešaka u odbrani protivnika i smanjila zaostatak. Gist uz zvuke sirene za kraj treće četvrtine polaže za 60:58 u korist Mege.

Jak intenzitet i brzi napadi su obeležili i početak četvrte četvrtine. Peni je nastavio da vuče svoju ekipu i da ih zadrži na dva koša prednosti. Na tri minuta do kraja Mega Bemaks ima plus 6, a Zvezda izlazi iz bonusa. Odbrana Zvezde deluje nemotivisano da zaustavi raspoloženog Simonovića i Penija.

Velika drama u Čairu. Na 40 sekundi do kraja utakmice , Zvezda daje trojku i ispisuje na semaforu 79: 77. Megi u sledećem posedu ističe vreme za napad i Zvezda ima 19 sekundi da preokrene rezulatat.

Bili Beron pogađa trojku na sekund do kraja utakmice za pobedu Zvezde.

Mega Bemaks – Crvena zvezda 79:80.