Naslovna Niš Pavlović: Posebno me raduje što danas u Beograd putujem sa velikim brojem...

Pavlović: Posebno me raduje što danas u Beograd putujem sa velikim brojem mladih Nišlija

0
Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović izjavio je da je više hiljada građana iz Niša organizovano krenulo u Beograd, gde će danas u 18 časova ispred Doma Narodne skupštine biti održan centralni skup.

Prema njegovim rečima, građani iz Niša polaze sa više od 30 lokacija, a veliko interesovanje pokazuje da mnogi žele da čuju planove za dalji razvoj Srbije u narednim godinama.

Dragoslav Pavlović, foto:GP018

„Srce mi je puno zbog velikog odziva naših sugrađana. Ljudi žele da čuju šta Srbiju očekuje u budućnosti i da se upoznaju sa projektima i inovacijama koji će danas biti predstavljeni“, rekao je gradonačelnik.

Kako je naveo, na skupu će, pored obraćanja predsednika Srbije, biti organizovane prezentacije inovativnih tehnologija, kao i štandovi turističkih organizacija i udruženja iz cele zemlje, koja će predstaviti svoje proizvode i aktivnosti. Očekuje se i sadržaj namenjen deci i porodicama.

O značaju skupa, gradonačelnik je istakao da Vidovdan vidi kao priliku za iskazivanje zajedništva i jedinstva građana.

Foto:GP018

„Važno je da pokažemo pristojnu i normalnu Srbiju, okrenutu budućnosti, ekonomskom razvoju, industrijalizaciji, veštačkoj inteligenciji i robotici, ali i društvu zasnovanom na toleranciji, međusobnom uvažavanju i zajedničkom životu svih ljudi“, rekao je Pavlović.

Dodao je da mu je posebno drago što na put kreće veliki broj mladih ljudi, kao i da će i sam putovati autobusom zajedno sa Nišlijama.

„Drago mi je što rukovodstvo danas putuje zajedno sa svojim Nišlijama. Funkcioneri, direktori i rukovodioci zajedno su sa svojim sugrađanima – komšijama, rođacima i prijateljima. Nema podvajanja, nema razdvajanja, ljudi organizovano putuju zajedno sa onima koje poznaju i sa kojima žive. Upravo zato mi je ova slika izuzetno draga i mislim da bi takvu sliku zajedništva trebalo da viđamo što češće“, istakao je gradonačelnik.

Skup pod nazivom „Srbija, jedna porodica“, u organizaciji Srpske napredne stranke, biće održan danas na platou ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu. Centralno obraćanje predviđeno je za 18 časova, dok su tokom dana za građane organizovani brojni prateći sadržaji, uključujući prezentacije inovacija, turističke ponude i proizvoda iz različitih krajeva Srbije. Najavljeno je da će na skupu biti predstavljeni planovi i prioriteti za dalji razvoj države u narednom periodu.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde