Naslovna Niš Partizan je pobednik Kupa Radivoja Koraća; Crno-beli dobili dramu u Čairu

Partizan je pobednik Kupa Radivoja Koraća; Crno-beli dobili dramu u Čairu

0

Igrači Partizana podigli su „Žućkovu levicu“ po 8. put pobedivši Crvenu zvezdu u finalu rezulatom 84:85. Izabranici Andree Trinkijerija vodili su većim delom meča, ali se crveno-beli nisu predavali i uspeli su da izbore produžetke. Na kraju su ipak igrači Partizana na krilima energične podrške sa tribina došli do pobede i titule Kupa.

Postave: Crvena Zvezda: Panter, Braun, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Gist, Jagodić-Kuridža, Dženkins, Simanić, Odžo, Štimac. Partizan: Volden, Zagorac, Pejdž, Mekadu, Stefanović, Jaramaz, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Trifunović, Mozli

Tok meča:

Prva četvrtina: Paklena atmosfera u Hali Čair. Iako u rezultatskom deficitu, čini se da igrači Zvezde lakše dolaze do prilika u prvih pet minuta. Na 4:55 minuta do kraja prve četvrtine rezultat je 6:7 za Partizan. Miljenik navijača Novica Veličković odlično je počeo utakmicu trojkom i solo prodorom. Zvezda ušla u bonus na dva minuta do kraja četvrtine, Partizan bio polovičan sa linije slobodnih bacanja. Na kraju četvrtine 13:19 u korist crno-belih.

Druga četvrtina: Partizan konkretniji u prvom delu utakmice. Ulaskom Odžoa pred kraj prve deonice Zvezda dobila na čvrstini u reketu. Braun pogađa važnu trojku za Zvezdu i približava se Partizanu na 23:25. Nekoliko odličlnih skokova Zvezdinih centara u napadu, crveno-beli nisu uspeli da pretvore u poene i dalje ostavljaju Partizan na +3.

Tenzije na tribinama su se prenele i na teren, nakon kraćeg sukoba Birčevića i Štimca igra se nastavila, a Partizan ostao u rezultatski povoljnijoj situaciji i na minut do kraja prvog poluvremena. U poslednjem posedu u prvoj polovini utakmice Zvezda gubi loptu, a Volden ne pogađa na drugoj strani i  na odmor se odlazi rezultatom 31:34 u korist Partizana.

Crvena zvezda je u prvoj deonici bila nadmoćnija u skoku i imala 7 skokova više u odnosu na protivnika. Partizan sa druge strane imao je blagu prednost kada je šuterski učinak u pitanju sa 46 posto uspešnosti šuta iz igre.

Treća četrvtina: I na ovom meču centar crno-belih Novica Veličković odreagovao je na poruke „Grobara“ sa tribina i zamolio ih da prestanu sa uvredljivim skandiranjima. Dva zicera su izašla iz koša Jankoviću i Zagorcu na početku 3. deonice, dok sa druge strane Gist pogađa iz teške situacije i dobija dodatno slobodno bacanje. Gist atraktivno zakucava i dva minuta kasnije i dovodi Zvezdu na pola koša zaostatka, ali Birčević odgovara trojkom za 38:42 posle pet minuta u trećoj četvrtini.

Crno-beli izašli iz bonusa na 4 minuta do kraja ovog perioda igre, a minut kasnije i Crvena zvezda. Davidovac pogađa za tri, ali u sledećem napadu Panter propušta priliku da anulira prednost Partizana. Pred poslednji deo utakmice rezultat Crvena zvezda – Partizan 49:52.

Četvrta četvrtina: Tvrda i neizvesna utakmica u Čairu. Crveno-beli su opet bili nadohvat izjednačenja, ali su Veličković i Pejdž ponovo odigrali sjano u napadu i dodali bitne poene na konto Paartizana.

Posle tri četvrtine Zvezda stiže Partizan, Dženkins u tranziciji donosi 58:57. Ekipe su ušle u poslednjih pet minuta regularnog dela igre i igra se poen za poen. Volden pogađa bitnu trojku za Partizan i u sledećem napadu sjajno ulazi u reket, biva fauliran i iskorišćava oba slobodna bacanja.

Poslednja tri minuta regularnog toka i prava drama u Čairu, 66:63 za Zvezdu. Trojka Pejdža na jednoj trojka Berona na drugoj strani. Gist zakucava za 71:66 na 1:45 do kraja.

Poslednjih minut i 30 sekundi do kraja regularnog dela utakmice foto: L.M/Gradski portal 018

Birčević promašuje jedno bacanje, a Lorenco Braun u padu daje koš za dva poena za 73:67. Zvezda ima +3 na 17 sekundi do kraja. Markus Pejdž pogađa za dva, ali Zvezda ima posed na 8 sekundi i pravi faul u napadu. Koncentrisani Pejdž ubacuje osam poena u završnici i topi Zvezdinih +6. Na kraju regularnog dela 78:78.

Produžetak: Džejms Gist prvi zatresao mrežicu u produžetku. Jaramaz donosi koš prednosti Partizanu,a u sledećem napadu i ubada trojku za 80:85 na dva minuta do kraja produžetka.

Zvezda uspela kroz dva dobra napada da se konsoliduje i smanji zaostatak na pola koša. Pejdž greši i gubi loptu ali Zvezda ne pogađa trojku na drugoj strani. Lorenco Braun gađa za pobedu i promašuje. Drama ipak pripala Partizanu. Konačni rezulat je 84:85. Šampion Kupa Radivoja Koraća za 2020. godinu je Partizan.