Naslovna Ekonomija Okrugli sto o osnivanju Instituta za energetsku tranziciju u NTP Niš

Okrugli sto o osnivanju Instituta za energetsku tranziciju u NTP Niš

0
Naučno-tehnološki park Niš / foto: redakcija Gradski portal 018
U glavnoj sali Naučno-tehnološkog parka Niš u ponedeljak, 29. juna, biće održan okrugli sto povodom predstavljanja Studije za osnivanje Instituta za energetsku tranziciju.

Na skupu će biti predstavljeni ključni nalazi i preporuke studije, kao i mogućnosti za osnivanje institucije koja bi trebalo da doprinese ubrzanju procesa energetske tranzicije, razvoju inovacija i održivom razvoju Srbije.

Očekuje se učešće predstavnika Grada Niša, akademske zajednice, Naučno-tehnološkog parka Niš, kao i gradskih preduzeća koja su direktno ili indirektno uključena u proces formiranja budućeg Instituta.

Tokom okruglog stola biće reči o sprovedenim aktivnostima u okviru projekta, predstavljanju Lokalnog akcionog plana za Niš, inicijativi TechNis, kao i predlogu strukture Instituta i njegovoj ulozi u daljem razvoju energetskog sektora.

Posebna tema biće pozicija Grada Niša na putu energetske tranzicije, odnosno razvojni okvir za stvaranje održive i otporne budućnosti kroz povezivanje javnog sektora, nauke i privrede.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde