Naslovna Niš Niški stonoteniser i stonoteniserke nadaju se medaljama na završnom turniru Europe trophy-a

Niški stonoteniser i stonoteniserke nadaju se medaljama na završnom turniru Europe trophy-a

0
STK Železničar - STK Josip Kolumbo
STK Železničar - STK Josip Kolumbo foto: GP018

Na kraju takmičarske sezone 2024/25, niški stonoteniski klubovi STK Železničar i STK Josip Kolumbo nastupiće na završnom turniru u okviru prestižnog međunarodnog takmičenja Europe Trophy. Ovaj turnir održaće se u Sportskom centru u Igalu u Crnoj Gori, od petka, 4. aprila, do nedelje, 6. aprila.

Muška ekipa STK Železničar izborila je plasman među 12 najboljih klubova Evrope u ovom takmičenju, dok su stonoteniserke STK Josip Kolumbo ušle u 10 najboljih ženskih timova. Obe ekipe vide svoju šansu za plasman u završnu fazu turnira i eventualnu borbu za medalje.

Kako bi ostvarili što bolji rezultat, oba kluba će nastupiti u najjačim sastavima.

Za STK Josip Kolumbo će igrati: Olga Pavlović, Reka Beseg, Gaia Monfardini, Malama Papadimitriou i Maria Dolgih.

Ekipa STK Železničar nastupiće u sastavu: Miloš Milenković, Dragan Đorđević, Vladimir Petkov, Petio Krastev i Francisko Sanči.

Žreb završnog turnira već je poznat. Železničar će igrati u grupi A, gde se nalaze još Panatinaikos i Odergem iz Belgije. Protivnici Josipa Kolumba biće takođe grčki Panatinaikos, kao i austrijski Panakeo Štokerau.

#Sport

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde