Naslovna Niš NIŠKI SPORTSKI VIKEND: Rukometašice Naise moćne, fudbaleri Radničkog ispustili pobedu

0

Sekunde su delile „Radnički“ od treće uzastopne pobede na svom „Čairu“. Golom u 95. minutu „Napredak“ je otišao iz Niša sa bodom.

Rukometašice „Naise“ igraju toplo-hladno, ali deluje da dolaze do dobre forme. Da to i dokažu imaju priliku u sledećem kolu kada će protivnik biti „Jagodina“, koja do sada ima sve četiri pobede.

U nastavku teksta vam predstavljamo rezultate koje su niške ekipe postigle prethodnog vikenda.

FUDBAL

„Radnički“ je na svom terenu poveo u 27. minutu golom Miljana Škrbića, njemu je loptu dodao Sava Petrov, najbolji strelac niške ekipe ove sezone. Imali su priliku da budu i ubedljiviji, međutim, „Napredak“ je kaznio promašaje Nišlija i pogotkom na samom kraju meča u 95. minutu uspeo da dođe do boda. Nišlije se za sada nalaze na 13. mestu na tabeli.

U komšijskom derbiju u 9. kolu Srpske lige Istok „Sinđelić“ je bio bolji od „Budućnosti“ iz Popovca rezultatom 2:1.

Fudbalerke „Mašinca“ su zabeležile još jedan poraz i nalaze se na poslednjem mestu u Superligi bez pobede.

KOŠARKA

Nišlije gospodare Prvom regionalnom ligom Istok, gde se takmiči čak šest timova iz Niša. U niškom okršaju „Niš“ je bio bolji od OKK „Juniora“. KK „Trijumf“ će svoj meč odigrati u četvrtak. Košarkašice „Studenta“ su doživele još jedan ubedljiv poraz.

RUKOMET

Rukometašice „Naise“ su nakon četiri odigrana meča na petom mestu sa dve pobede i dva poraza. U pobedi protiv „Radničkog“ Anastazija Nedeljković je bila jako dobra na golu sa deset odbrana. Teodora Veličković je bila najefikasnija sa 8 golova, a Jelena Knežević nepogrešiva sa crte – 6/6.

Super rukometna liga (Ž)
Radnički Kragujevac – Naisa 25:31

Druga liga Istok (M)
Osipaonica – Niška Banja 24:24

ODBOJKA

Na početku najvišeg ranga odbojkaške lige niški odbojkaši su bili ubedljivi protiv Borca iz Starčeva. Ženska Prva liga, u kojoj nastupa „Student“, i Druga liga Istok za odbojkašice, gde se takmiče „Stampedo“ i „Desetka“ počinju predstojećeg vikenda.

BPŠ Superliga (M)
Niš – Borac Starčevo 3:1 (25:14, 21:25, 25:22, 25:17)

VATERPOLO

Vaterpolisti „Naise“ su ubedljivo poraženi od „Valisa“, a čeka ih još teži zadatak u narednom kolu kada kod kuće igraju protiv „Crvene zvezde“.

Valis Valjevo – Nais 26:5

FUTSAL

Futsaleri iz najvišeg ranga takmičenja nisu igrali ovog vikenda zbog reprezentativne pauze. Već 13. oktobra se nastavlja takmičenje kada „Winter sport“ dočekuje Vranje u Prvoj futsal ligi. KMF „Gvozdeni puk“ je odigrao svoj meč 5. kola Druge futsal lige, a „Kalča“ će danas na teren od 19 časova. Nekadašnji superligaš „Niš 92“ sledećeg vikenda počinje takmičenje u Regionalnoj ligi – Grupa jug.