Naslovna Niš Medijana kup okupio preko 300 džudista, među njima i takmičari iz Azerbejdžana,...

Medijana kup okupio preko 300 džudista, među njima i takmičari iz Azerbejdžana, Slovenije, Bugarske…

0
Medijana kup
Medijana kup foto: Džudo klub Kinezis

Na međunarodnom turniru „Medijana kup“, koji je juče održan u Nišu učestvovalo je više od 300 džudista iz 37 klubova iz pet zemalja. Učestvovalo je i pet klubova iz grada domaćina, a najuspešniji je bio „Kinezis“, koji je i organizator ovog takmičenja.

Na četiri borilišta u sali OŠ „Miroslav Antić“ u Nišu preko 300 mladih džudista i džudistkinja takmičilo se u tri starosne kategorije – do 10, do 12 i do 18 godina, a u okviru svojim težinskih kategorija.

Medalje
Medalje foto: Džudo klub Kinezis

Bilo je prijavljeno ukupno 302 takmičara, od čega 209 dečaka i 93 devojčica.

Najuspešniji klub na ovogodišnjem „Medijana kupu“ bio je „Crvena zvezda“, sa deset zlatnih, sedam srebrnih i šest bronzanih medalja.

Od niških klubova najbolje se pokazao domaćin „Kinezis“. Dve zlatne medalje ovom klubu doneli su kadetkinja Anđela Simić i kadet Ignjat Đokić. Takmičari „Kinezisa“ su osvojili još dva srebra i pet bronze.

Dva zlata je osvojio i Džudo klub „Niš“, uz još dve bronzane medalje, a „Akademija Ivezić“ po jednu zlatnu i srebrnu i četiri bronzane medalje.

Još niških klubova je bilo uspešno na ovom turniru. Takmičar Džudo kluba „Valhala“ takođe je osvojio zlato, dok je „Šogun“ osvojio dva srebra i jednu bronzu.

Pored domaćih klubova, na ovom međunarodnom takmičenju učestvovale su i po tri ekipe iz Bugarske i Severne Makedonije, i po jedna i Azerbejdžana i Slovenije.

Tokom takmičenja, organizatori su postavili i kutiju, u kojoj se prikupljao novac za lečenje Ognjena Petrovića