Naslovna Niš Golman „Želje“ Kocić najzaslužniji za trijumf nad Partizanom

Golman „Želje“ Kocić najzaslužniji za trijumf nad Partizanom

0

Velika pobeda rukometaša Železničara na gostovanju Partizanu, kojom su gotovo overili kartu za plej-of, ali i napravili lepu uvertiru za utakmicu sa istim rivalom na istom mestu u četvrtfinalu Kupa iduće srede. Junak pobede bio je čudesni Miroslav Kocić koji je začarao svoju mrežu i zabeležio čak 20 uspešnih intervencija.

Nisu Nišlije dobro otvorile utakmicu, ni u odbrani ni u napadu. Za 13 minuta postigli su samo tri gola, razbranili Trnavca, a na drugoj strani odbrana je bila previše „mekana“. Tačno na sredini prvog poluvremena domaćin je vodio sa 7:4, ali se nakon tajm-auta trenera Đorđa Teodorovića sve promenilo.

Nišlije su stegle odbranu, gotovo 10 minuta nisu primile gol, Kocić je briljirao, a u 23. minutu Aleksandar Stojanović, posle serijesopstvenih promašaja, doneo je „Želji“ prvo vođstvo (8:7). U igri gol za gol gosti su do odlaska na odmor zadržali plus jedan, a onda su na početku drugog poluvremena prelomili utakmicu.

Otvorili su drugi deo igre serijom 4:0, Spasić se razigrao, šest od svojih osam golova postigao u nastavku meča, odličan je bio i Veljko Stanojević, Kocić nastavio u istom stilu.

U jednom momentu, u 51. minutu, utakmica je bila u prekidu punih sedam minuta, jer je klupa domaćih protestovala kod sudija, a crno-beli su nakon toga ostali sa samo četiri igrača na terenu zbog nekoliko isključenja. Nišlije nisu dozvolile da ih ovo izbaci iz ritma, sačuvale su ubedljivo vođstvo i osvojile dva boda.

ARKUS LIGA: PARTIZAN-ŽELEZNIČAR 21:26 (9:10)

Beograd, 26. februara. Dvorana Voždovac. Gledalaca: 200. Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Partizan 10(6), Železničar 4(3). Isključenja: Partizan 16, Železničar 10 minuta.

PARTIZAN: Trnavac (14 odbrana), Mihajlov (1 sedmerac), Petrić 3, Grubić 1, Bajčeta, Maksić 3(2), Varga, Živković 5(2), Vižlina, Gojković 2, Vujičić 1, Cvijetić, Pižurica 3(1), Mićić 3(1), Gudurić, Baćanović 1.

ŽELEZNIČAR: Kocić (20 odbrana, 3 sedmerca), Matović, Stošić, Bojan Radivojević, Milovanović 1, Ačković 1(1), Stanojević 5, Petrović, Boris Radivojević 1, Milosavljević 2, Anđelković, Spasić 8(2), A. Stojanović 3, Jevtić 5, Cvetković, Pavlović.

Semafor: 2:2(7), 7:4(15), 7:8(24), 9:9(29), 9:14(36), 14:20(44).