Naslovna Društvo Druga utakmica Kupa Radivoja Koraća Mega Basket 75 – 62 Vojvodina...

Druga utakmica Kupa Radivoja Koraća Mega Basket 75 – 62 Vojvodina Novi Sad

0
Mega Basket Vojvodina Novi Sad foto; GP018

Poslednja četvrtina je počela izuzetno tvrdo. Vojvodina je do svojih prvih poena došla tek polovinom četvrtine, što je Mega iskoristila da stekne osetnu prednost i povede sa 68 : 52.

Favorizovana Mega je mirno privela meč kraju i slavila sa 75 : 62.

U Megi su se najviše istakli Rori sa 13 poena, Rudan sa 12 i Branković sa četiri blokade. U poraženom timu sjajni su bili Beslać sa 23 poena, a Šajin je dodao 19.

Protivnika u polufinalu Mega će saznati nakon meča FMP – Metalac, koji se igra sutra u 21.00 čas.

U trećoj četvrtini je viđeno dosta borbe na terenu. Treneri oba tima su aktivno pratili zbivanja kraj aut-linije.

Igrač novosadskog tima Beslać je nakon tri četvrtine došao da 21 poena, ali ni to nije dovoljno da zaostatak za Megom bude jednocifren.

Pred poslednju četvrtinu Mega Basket ulazi sa vođstvom 63 : 52.

Druga četvrtina je počela serijom Mege od 12 : 0, te su „Ružičasti“ okrenuli rezultat u potpunosti u svoju korist. Kovačević iz Mege je uspešno iskoristio dodatno slobodno bacanje i odveo svoj tim na 31 : 18.

Do kraja poluvremena Mega je uspešno sačuvala prednost, i na pauzu od 15 minuta otišla sa prednošću od 6 poena. Rezultat na poluvremenu je 44 : 38 za ekipu Mega Basketa.

Meč je odlično otvorio igrač Vojvodine Dušan Beslać, koji je ubacio tri trojke bez promašaja za vođstvo svog tima od 9 : 0. Nakon tri i po minuta igre Đurišić je ubacio prve poene za Megu. Novim pogotkom odgovorio je neverovatni Beslać, koji je postigao svoj 11. poen.

Nakon tajm-auta Mega je ubacila dve trojke, tačnije Rudan i Rori, a trojkama Cerovine i Uskokovića Mega se dobrom igrom dodatno približila na samo jedan poen zaostatka.

Brzo se istopila prednost Voše, rezultat je 16 : 15. I pored odličnog početka Vojvodine, prva četvrtina je završena vođstvom Mege od 19 : 18.

Druga utakmica Kupa Radivoja Koraća počela je od 21.00.