Naslovna Hronika Dr Milić: Pucano na moj stan, ovo doživljavam kao pokušaj ubistva

Dr Milić: Pucano na moj stan, ovo doživljavam kao pokušaj ubistva

0
dr Dragan Milić
dr Dragan Milić

Osnivač Grupe građana „Dr Dragan Milić” i Pokreta za decentralizaciju Srbije (PODES) naveo je da je u noći između subote i nedelje pucano na prozor njegovog stana.

Dragana Milić je u prvi mah mislio da je oštećenje nastalo od bačene kamenice, ali onda je video da je rupa okrugla, pa je nakon konsultacija sa prijateljima forenzičarima u penziji pozvao policiju.

dr Dragan Milić
dr Dragan Milić

„Ja ovo doživljavam kao pokušaj ubistva. Desilo se to u noći između subote i nedelje. Kada sam se probudio video sam oštećenje na prozoru. U prvi mah nisam bio svestan da je to oštećenje od metka. Mislio sam da je to oštećenje od kamena, da možda nisu bile demonstracije i da je neko bacio kamen. Međutim, nakon par sat, kad sam počeo to ozbiljnije da gledam, video sam da je to u stvari rupa, koju je možda napravio projektil”, naveo je Dragan Milić.

Smatra i da je sreća što su prozori jako debeli i puni i što metak nije imao dovoljnu snagu da probije prozor. Metak je, prema Milićevim rečima, tačno išao u jastuk, gde je bila njegova glava. Ističe i da je policija uradila temeljan uviđaj.

„Zahvaljujem im na vrlo korektnom i profesionalnom odnosu. Uradili su sva ta merenja, jutros u 6 sati su čak napravili i rekonstrukciju, sa prozora kuće, koja je prekoputa, koja gleda u moju spavaću sobu. Sa tog prozora kad su uperili laser kroz rupu, koju je napravio metak, taj laser je direktno išao u moj jastuk, odnosno u moju glavu. Pucač je imao mirnu i dobru ruku, i jako dobru putanju. Ono što je sprečilo teže posledice po mene je debljina stakla na prozorima”, dodao je Milić.

On ističe da je ovo logična posledica atmosfere u kojoj živimo, i njegovog konstantnog etiktetiranja u medijima.

„Pozivam sve na razum. Nakon ovog pokušaja ubistva nemam nameru da menjam svoju politiku, nemam nameru da pozivam na bilo kakvu osvetu. Opraštam onome ko je pucao, neka mu Bog oprosti. Nemam negativnu energiju ni prema njemu, ali ovo jeste upozorenje da naša otadžbina ide u negativnom pravcu i da nešto mora hitno da se menja, ako želimo da obezbedimo dobru budućnost za našu decu”, zaključio je Milić u svom obraćanju medijima.

#Hronika

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde