Naslovna Društvo Crvena zvezda MTS prvi finalista Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća!

Crvena zvezda MTS prvi finalista Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća!

0

Gradski Portal 018 – 17.02.2018

CRVENA ZVEZDA MTS – FMP 98:82 (27:28, 24:16, 22:17, 25:21)
U prvom polufinalnom meču Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća u Nišu, košarkaši Crvene zvezde MTS savladali su FMP i obezbedili plasman u veliko finale (nedelja 18. februar u 21.00).

FMP je odlično otvorio meč i poveo 8:3, ali je , ali je Zvezda brzo odgovorila i u 6. minutu je bilo 18:13. Međutim, „panteri“ su preko Čovića okrenuli u poslednjem minutu prve deonice na 27:23, da bi Enis trojkom uz zvuk sirenesmanjio na 27:28.

U prvom delu druge četvrtine raspucao se Enis, a kada je vezao dve trojke u 14. minutu bilo je 38:30 za crveno-bele. Isti igrač je bio nezadrživ za FMP, pa je sa još pet vezanih poena (do tog momenta ukupno 17 poena, 5-5 trojke) u 17. minutu povećao prednost Zvezde na 48:35.

Na početku drugog poluvremena nije bilo značajnijih promena. Ekipa trenera Alimpijevića držala je desetak poena viška. Crveno-beli su bili sigurni u svim segmentima, a kada je FMP u 33. minutu prišao na samo pet poena minusa (75:70), sve je ponovo bilo otvoreno. Međutim, Zvezda je odgovorila serijom 11:3 četiri minuta pre kraja za 86:73 i tada je pitanje pobednika i prvog finaliste bilo rešeno.

Kompletnu statistiku sa meča možete videti na ovom linku

Vladimir Jovanović, trener FMP

Čestitam Zvezdi na zsluženom finalu, želim im sreću sutra. Primili smo čak 17 trojki, a kada se to desi ne možeš da se nadaš povoljnom rezultatu. Čestitam mojim igračima koji su u ova dva dana u skraćenoj rotaciji pružili maksimum, a krajnji rezultat večeras nije nije realna slika ove utakmice. Tužni smo zbog povrede Lazarevića, ne znamo još ništa osim da je u pitanju koleno. Nadamo se da nije mnogo teška povreda i da će se što pre oporaviti.

Dušan Alimpijević, trener Crvene zvezde MTS

Veliko je zadovoljstvo što smo prošli u finale. FMP je zaista sjajan tim, mlad, sa dosta potencijala, cele sezone igra dobru košarku. Filip Čović je u prvom poluvremenu pokazao klasu i koliko je teško svakom protivniku da ga čuva, pošto sam može da reši mnoge stvari na terenu. Osim prve četvrtine, ostalo je bilo dovoljno dobro za ono što nam treba u finalu. Sačuvali smo energiju, niko nije igrao više od 20 minuta. Jedina ružna stvar je povreda Lazarevića, koji je fenomenalan momak. Nažalost, povrede su sastavni deo sporta, Lazu čeka Zvezda, takav igrač treba Zvezdi i nadam se da će se posle oporavka vratiti još jači.