Naslovna Niš Bez pobednika na Čairu. Radnički i drugoplasirani OFK Beograd podelili bodove

Bez pobednika na Čairu. Radnički i drugoplasirani OFK Beograd podelili bodove

0
Radnički Niš - OFK Beograd
Radnički Niš - OFK Beograd foto: FB Radnički Niš

U utakmici gde su oba tima želela da dođu do pobede i napadala, Radnički iz Niša i OFK Beograd su ipak morali da se zadovolje remijem na otvaranju 11. kola Superlige Srbije – 1:1 (1:0). Domaćin je poveo preko Marka Petkovića, a bod gostima doneo je Nikola Mituljikić.

Radnički je poveo u 23. minutu. Vanja Ilić je izveo korner posle kog je Marko Petković postigao gol glavom. OFK je izjednačio u 53. minutu golom Nikole Mituljikića.

Utakmica na stadionu Čair u Nišu okončana je rezultatom 1:1 i sa tim bodom bi mogli biti zadovoljniji gosti iz Beograda koji su gubili posle prvog poluvremena.

Takođe, ovim remijem, Beograđani su srušili niz pobeda Radničkog na domaćem terenu, što u Leskovcu, što na svom Čairu.

Tim sa Karaburme je sa druge strane ovim remijem prekinuo seriju od četiri pobede zaredom i nastavio niz bez poraza. Zadržao je tim Sime Krunića drugo mesto na tabeli Superlige Srbije sa dva boda manje od lidera Crvene zvezde, koja uz to ima i dva meča manje od OFK-e.

Radnički je sa ovim bodom ostao na petom mestu sa 17 bodova iz deset utakmica, a peto mesto deli sa Partizanom, koji je odigrao meč manje.

Posle reprezentativne pauze Radnički čeka duel sa Crvenom zvezdom na stadionu Rajko Mitić.

Sa druge strane OFK Beograd će dočekati Spartak iz Subotice.