Naslovna Uncategorized Narodno pozorište slavi 139 godina pozorišne scene uz odavanje počasti prvakinji Mimi...

Narodno pozorište slavi 139 godina pozorišne scene uz odavanje počasti prvakinji Mimi Vuković Kurić

0
Promocija monografije o prvakinji ovog teatra Mimi Vuković Kurić
Promocija monografije o prvakinji ovog teatra Mimi Vuković Kurić

U sredu, 11. marta, u Narodnom pozorištu Niš biće obeleženo 139 godina postojanja pozorišne scene u Nišu, a tim povodom biće održana i promocija monografije o prvakinji ovog teatra Mimi Vuković Kurić pod nazivom „Život je duhovita pojava”. Knjigu je napisao Slobodan Krstić, a objavljena je u izdanju Narodnog pozorišta Niš.

Promocija će biti održana u gornjem foajeu pozorišta sa početkom u 18 časova.

O monografiji će govoriti autor Slobodan Krstić, kao i glumci Aleksandar Mihailović i Aleksandar Marinković.

Monografija donosi priču o životu i bogatoj umetničkoj karijeri glumice Mime Vuković Kurić, koja je ostavila dubok trag u pozorišnom životu Niša.

Mima Vuković Kurić rođena je 1933. godine u Prizrenu. Nakon studija na Pozorišnoj akademiji u Beogradu glumačku karijeru započela je u Mostaru i Osijeku, a od 1961. godine postaje članica Narodnog pozorišta Niš. Na sceni ovog teatra, do penzionisanja 1991. godine, odigrala je blizu sto uloga i bila jedna od njegovih najistaknutijih prvakinja.

Pored rada u pozorištu igrala je u filmovima i televizijskim ostvarenjima, među kojima su „Avanture Borivoja Šurdilovića”, „Rekvijem za gospođu J.” i serija „Vruć vetar”. Bila je i jedan od osnivača i profesor Srednje glumačke škole u Nišu.

Preminula je 18. oktobra 2024. godine u Beogradu, a u istoriji niškog teatra ostala je upamćena kao umetnica koja je obeležila jednu epohu njegove scene.

#Kultura 

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde