Naslovna Niš Pokret za narod i državu Niš: Po četvrti put lomili naše prostorije...

Pokret za narod i državu Niš: Po četvrti put lomili naše prostorije u protekla četiri meseca

0
Prostorija Pokret za narod i državu Niš
Prostorija Pokret za narod i državu Niš foto: Pokret za narod i državu Niš

Pokret za narod i državu Niš saopštio je da su njihove prostorije u Nišu, tačnije izlog, ponovo napadnute, četvrti put u poslednja četiri meseca. Iz ovog pokreta tvrde da iza napada stoje, kako ih nazivaju, „blokaderi i huligani”, te da se više ne radi o izolovanom incidentu, već o kontinuiranom i organizovanom nasilju.

Kako ističu, u proteklom periodu članovi Pokreta bili su angažovani u humanitarnim aktivnostima, pružajući pomoć višečlanim porodicama, osnovnim školama i brojnim građanima, a plan je, prema njihovim rečima, da se takve aktivnosti nastave i u narednom periodu. Dodaju da, umesto odgovora kroz dijalog, dobijaju, kako kažu, mržnju, uništavanje imovine i nasilje.

Iz Pokreta za narod i državu Niš ocenjuju da je najnoviji napad deo šireg obrasca i da predstavlja ozbiljno bezbednosno pitanje, zbog čega pozivaju nadležne institucije da hitno reaguju.

Milan Lazarević sa članovima pokreta
Milan Lazarević sa članovima pokreta foto: Pokret za narod i državu

„Ovo je organizovano nasilje, ovo je klasičan kriminal. Koristim priliku da pozovem policiju i tužilaštvo da pod hitno reaguju, jer ovo zaista više nema nikakvog smisla. Ako misle da će na ovaj način nekoga od nas da uplaše ili zaustave – varaju se. Srbija se brani dobrim delima i dobrim stvarima, a ne ciglama i kamenicama. To je suštinska razlika između nas i njih. I zato nastavljamo još jače”, poručio je Milan Lazarević, predsednik Gradskog odbora u Nišu.

Za sada nema zvaničnih informacija o eventualnim počiniocima niti o tome da li je povodom ovog događaja pokrenuta istraga.

#Politika

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde