Naslovna Društvo Deda Mrazovi se spustili sa krova Dečije klinike i obradovali mališane paketićima

Deda Mrazovi se spustili sa krova Dečije klinike i obradovali mališane paketićima

0
Fazi mraz na Dečijoj klinici u Nišu
Fazi mraz na Dečijoj klinici u Nišu foto: GP018

Pripadnici Gorske službe spasavanja, obučeni kako Deda Mrazovi, spustili su se danas sa krova zgrade Dečije klinike i doneli mališanima novogodišnje poklone, u akciji koju tradicionalno organizuje kompanija „Fazi” već sedam godina.

Iako je napolju hladno, najmlađi pacijenti, koji praznike provode u bolnici, nakratko su otvorili prozore soba i u njih pustili samo toplinu, onu prazničnu.

Uroš Smiljanić
Uroš Smiljanić foto: GP018

„Oko 15 ljudi iz naše stanice u Nišu učestvuje u ovoj akciji u saradnji sa kompanijom ’Fazi’. Ova akcija je totalno drugačija o drugih koje sprovodimo, kad je neko povređen, kad smo na dužnosti da što pre stignemo na mesto nesreće i pomognemo. Ovo je akcija koju radimo iz čiste ljubavi prema humanitarnom radu i deci, u želji da im pomognemo u ovim teškim trenucima za njih. Kad vidimo kako su deca ozarena i nasmejana, i kako su zaboravila na sve svoje muke, to je nešto što nama napuni srce”, istakao je Uroš Smiljanić, načelnik Gorske službe spasavanja u Nišu.

Ova akcija je još jedan način da se pokaže da Klinički centar u Nišu brine o svojim najmlađim pacijentima, ističe prvi čovek ove zdravstvene ustanove.

prof. dr Zoran Perišić
prof. dr Zoran Perišić foto: GP018

„Za decu koja su u sobama i čekaju da se Deda Mrazovi spuste i da im daju poklone kroz prozor, to je jedan divan dan. Na nekoliko dana pre Nove godine i Božića tu smo da našim najmlađim pacijentima u Univerzitetskom kliničkom centru u Nišu pružimo malo lepih trenutaka i više radosti. U bolnici, gde se godišnje rodi 3.500 beba, gde se leči više desetina hiljada dece, kada dođe Nova godina tu smo da pokažemo i da na ovaj način brinemo o našim mališanima”, naveo je prof. dr Zoran Perišić direktor UKC-a.

Na Klinici za pedijatriju trenutno boravi 95 pacijenata, a na Klinici za dečju hirurgiju oko 30 njih.

Jelena Vojinović
Jelena Vojinović foto: GP018

Kompanija ’Fazi’ i Gorska služba već nekoliko godina uveseljavaju našu decu. Znamo da je Nova godina došla kad oni dođu i učine to prekrasno delo za, nažalost, veliki broj pacijenata koji se trenutno nalazi na Klinici i koji će možda i novogodišnje i božićne praznike morati da provedu kod nas. Posebno je puno pacijenata u delu za infekcije, jer trenutno imamo virusne, gastrointestinalne i respiratorne infekcije, tako da će ovaj praznika njima biti ulepšan”, rekla je Jelena Vojinović, direktorka Dečije klinike.

Paketići za mališane
Paketići za mališane foto: GP018

Kompanija „Fazi” pripremila je preko 400 paketića za mališane iz sedam bolnica na jugu Srbije.

Selena Mihajlović
Selena Mihajlović foto: GP018

„Kompanija ’Fazi’ i ove godine nastavlja tradiciju humanitarne akcije ’Fazi Mraz’. U saradnji sa Gorskom službom spasavanja podelićemo preko 400 paketiće u sedam bolnica na jugu Srbije. Cilj nam je, kao i svake godine, da mališanima donesemo osmeh na lice i osećaj praznične atmosfere u ovim danima, kad se nažalost nalaze u bolnici”, izjavila je Selena Mihajlović iz ove kompanije.

Fazi mraz na Dečijoj klinici u Nišu
Fazi mraz na Dečijoj klinici u Nišu foto: GP018

Nakon Niša, „Fazi Mrazovi” obići će danas Aleksinac i Pirot, a u narednim danima će praznični duh širiti i u Vranju, Leskovcu, Prokuplju i Kruševcu.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite vaš komentar
Molimo vas unesite vaše ime ovde