Treće festivalsko veče Hammer Piano Festivala donelo je novinu u programskoj koncepciji i to promociju savremenih domaćih kompozitora kroz izvođenje dela izabranih na konkursu festivala.

Publika je čula raznovrstan program savremene umetničke muzike koji je obuhvatio kompozicije za solo klavir, duo violine i klavira, kao i trio za flautu, violončelo i klavir. Izvedena su dela Dimitrija Nikolića, Pavla Dobića, Milice Ranđić, Ilije Sretenovića, Nikolete Marković i Marka Vesića.
Publika je imala priliku da čuje Dimitrija Nikolića, Aleksu Spasića i Anđelu Spasić Dobić, čije su interpretacije bile prožete svežinom i izražajnim kontrastima, kao i Milicu Ranđić, Luku Šašića i Igora Glavašića, koji su svojim nastupima pokazali visoku tehničku spremnost i razumevanje savremenog zvučnog jezika. Poseban doprinos dali su profesori spec. Ana Veličković Igić (flauta), mr Aleksandar Jakovljević (violončelo) i mr Ingrid Janković (klavir), čije su interpretacije obogatile večernji program kamernom toplinom i interpretativnim iskustvom.
Veče je bilo posvećeno dijalogu između stvaralaca i izvođača, sa ciljem da se afirmiše savremeni muzički izraz i podstakne kreativna scena domaće kompozitorske umetnosti. Autori su tokom večeri govorili o svojim delima, približavajući publici inspiraciju, koncepte i estetske ideje koje oblikuju njihovo stvaralaštvo.