Udruženje „Radne akcije Delijski vis Niš“ sprovelo je još jednu od svojih prepoznatljivih akcija, ovoga puta u saradnji sa stanarima ulice Ljubomira Nikolića 154.
Mladi volonteri zajedno sa stanarima ogradili su međublokovski prostor i zelenilo, popravili postojeći mobilijar i izgradili letnjikovac sa klupama i stolom.

Ono što ovu akciju čini posebnom jeste činjenica da je inicijativa potekla upravo od stanara, a oni su i sami finansirali sav potreban materijal za realizaciju.
„Ovakvi vidovi saradnje između građana i samih udruženja građana su pravi primer kako male zajednice mogu same da utiču na svoj životni prostor i da svojim radom unaprede svoju sredinu. Ovim putem želimo da ohrabrimo sve da što više sprovode ovakve akcije“, poručuju iz Udruženja.
Na kraju radne akcije, stanari su priredili zajedničko druženje uz osveženje, potvrđujući da ovakve inicijative ne samo da uređuju prostor, već i jačaju komšijske veze.

Udruženje „Radne akcije Delijski vis“ najavljuje da se tu ne zaustavlja – u planu su nove akcije koje će, kako kažu, i dalje spajati sugrađane i pokazivati da zajednički rad menja izgled naselja.