Radovi na uređenju Ulice Maršala Tita u niškom naselju Suvi Do privode se kraju, a rok za njihov završetak je 1. septembar, najavio je gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović.
„Ulica Maršala Tita u Suvom Dolu nije rađena od, možemo da kažemo, svog osnivanja davnih 60. i 70. Sada se proširuje, postaje prava ulica gde mogu da prođu dva vozila i da bude ponos sela“, rekao je Pavlović.
Kako je naveo, ova saobraćajnica je vitalna za Suvi Do jer povezuje naselje sa Bulevarom Svetog cara Konstantina.
Tokom radova izmešten je 35-kilovoltni kabl, kao i telekomunikacioni kablovi, što je uticalo na dinamiku radova. Pavlović je istakao da će sve biti urađeno u skladu sa građevinskom dozvolom i potrebama meštana.
Po završetku radova biće izgrađeni i trotoari, a saobraćajnica će biti asfaltirana, čime će ovaj deo Suvog Dola biti kvalitetnije povezan sa Bulevarom Svetog cara Konstantina.
Gradonačelnik je najavio da će Grad raditi i na uređenju drugih ulica u samom naselju. Meštani su već dostavili predloge za ulice koje je potrebno asfaltirati, a u narednom periodu radiće se na pripremi i pribavljanju građevinskih dozvola.
Pavlović je govorio i o planiranom kružnom toku na Bulevaru Svetog cara Konstantina, koji bi trebalo da poveže Suvi Do i Brzi Brod. Meštani su dobili informacije o tome u kojoj je fazi dobijanje građevinske dozvole.
Nakon dobijanja dozvole, Grad planira realizaciju radova, a ukoliko bude moguće, radovi bi mogli da počnu tokom zime ili sa prvim lepim prolećnim danima.
Posebna pažnja biće posvećena i uređenju Suvodolskog potoka. Donja deonica se već uređuje, dok je za narednu godinu planirano uređenje gornjeg dela potoka, u dužini od oko jednog kilometra.

„Mislim da ćemo kroz to urediti i gornji deo, koji je u dužini od jednog kilometra, i koji će na ovoj lokaciji uspostaviti bezbednije mesto prilikom nekih padavina, a moguće je da u nekoj budućnosti bude bujičnih padavina, tako da ljudi ovde nemaju problema“, rekao je Pavlović.











