Pojava AI softvera, koji svi znamo kao „veštačku inteligenciju“, donela je brojne promene u svakodnevnom traganju za informacijama, naučnim oblastima poput programiranja, grafičkog dizajna i uopšteno informatici i korišćenju interneta.
Činjenica je da se AI softveru sve više pribegava u situacijama kada se nalazimo pred teškim zadatkom, nekim pitanjem na koje ne znamo odgovor, ali i svakodnevnim problemima te je baš zbog toga ova tehnološka revolucija otvorila i mnogobrojna psihološka pitanja.
Neka od njih jesu da li softver zaista može zameniti ljudsku inteligenciju, kako brzina i dostupnost „instant“ odgovora utiče na učenje, znanja i veštine kao i naše emocije i kreativnost, ali I da li je naš položaj u poslovnom svetu ugrožen I kako etika može da nam pomogne u razumevanju ove revolucije.
Na tribini „U korak sa AI revolucijom: kako veštačka inteligencija oblikuje naše znanje, veštine i moral?“ Miloš Stojadinović, master psiholog, student doktorskih studija i istraživač-saradnik na Filozofskom fakultetu u Nišu, odgovoriće na ova i na još mnoga druga pitanja.
Tribina će se održati 19. aprila 2024. sa početkom u 18 sati u velikoj sali Univerziteta u Nišu.
Za učešće na tribini potrebno je prijaviti se putem linka
Broj mesta je ograničen.
Organizator tribine je Psihološko savetovalište za studente SKC-a u Nišu.