U Nišu se sutra, na međunarodni dan osoba sa invaliditetom, zvanično počinje sa radom radni centar i kafić „Zvuci srca“, koji zapošljava mlade ljude sa smetnjama u razvoju. Posle Beograda, Subotice i Pančeva,četvrti centar ovog tipa u Srbiji otvoren je u Nišu.
Uz pomoć televizijske emisije humanitarnog karaktera „Radna akcija sa Tamarom“, Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, kao i gradske uprave grada Niša, Humanitarna organizacija „Dečje srce” otvorila je još jedan radni centar „Zvuci srca”, ali ovoga puta u Nišu u ulici Branka Krsmanovića br. 17, gde je omogućeno da se mlade osobe sa smetnjama u mentalnom razvoju radno angažuju i zaposle, a njihovi roditelji zahvaljujući tome mogu da vide svetlu budućnost za svoju decu.
Svojim doprinosom i angažmanom „Radna akcija sa Tamarom“, Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i gradska uprava Niša pokazali su da humanim gestom mogu doći i do stanovnika grada Niša i da otvaranjem kafića u njihovoj zajednici možemo zajedno da podstaknemo da zvuci srca kucaju u njihovim domovima. Na taj način svojim primerom dali su model po kome bi svaka osoba trebalo da funkcioniše, a to je rad na ostvarivanju društvenih ciljeva koje su opšte dobro. Zahvaljujući otvaranju radnog centra „Zvuci srca“ u Nišu osobe sa smetnjama u razvoju imaće priliku da se zaposle, a zajednica će u direktnom kontaktu sa njima smanjiti predrasude. Na taj način svaki građanin daje doprinos stvaranju inkluzivnog društva.
Koncept radno-okupacionog centra „Zvuci srca“ je jedinstven u Srbiji, jer dokazano
omogućava osobama sa smetnjama u razvoju da razbijaju predrasude o sebi i pokažu drugima da nisu teret zajednice, već njeni aktivni članovi.
Prvi radno-okupacioni centar „Zvuci srca“ otvoren je u Beogradu 2019. godine i od tada su „Zvuci srca“ postali mesto gde se brišu predrasude, gde se zapošljava najteže zapošljiva grupa ljudi, gde se inkluzija živi. Cilj je da se na jednom mestu pruže informacije o potrebama i mogućnostima osoba sa smetnjama u mentalnom razvoju i osoba sa invaliditetom, gde se kreiraju ideje o načinima za uključivanje marginalizovanih društvenih grupa u širu društvenu zajednicu.