Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić rekao je za RTS da je broj stradalih porastao na 13, a da su tri osobe teško povređene.
“Nažalost, kako ide akcija spasavanja, tako se pronalazi sve više žrtava. Postoje određene sumnje da još dvoje, troje lica možda se mogu naći ispod ovde ruševina”, rekao je Dačić.
Dodao je da su dve ženske osobe izvučene iz ruševina i da je operacija spasavanja bila izuzetno teška.
“Zato što je reč o veoma teškoj i masivnoj konstrukciji, koju je veoma teško podići i prići do povređenih”, rekao je Dačić.
Ministar je naveo da se strahuje da ima još stradalih.
“Ispostavilo se da je većina onih koji su bili, najveći broj koji su se našli u ovom nesrećnom slučaju i spletu okolnosti ispod ove nadstrešnice, završili sa smrtnim ishodom i da hitna pomoć nije mogla da pomogne. Tako da, za sada, kažem još jednom, jedna osoba je teško povređena u smislu toga da su amputirane noge. Ove ostale dve ženske osobe su takođe u teškom stanju, ali nadamo se da će svi zajedno preživeti”, istakao je Dačić.
Istakao je da je u akciji spasavanja angažovano oko 80 spasilaca iz cele Srbije i da očekuje da još nekoliko sati neće biti podignuta konstrukcija i da će akcija trajati do duboko u noć.
Vučević: Jedan od najtežih dana u posleratnoj istoriji NS,insistiraćemo na odgovornost
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević izjavio je danas da je zbog nesreće koja se dogodila na Železničkoj stanici u Novom Sadu danas jedan od najtežih dana u posleratnoj istoriji tog grada i tragedija za celu Srbiju, kao i da će insistirati da se pronađu odgovorni za urušavanje nadstrešnice na ulazu u stanicu.
“Ovo je velika, užasna tragedija i za Novi Sad i za celu Srbiju. U ime Vlade Srbije, u svoje lično ime i u ime svih građana želim da izrazim saučešće porodicama staradali“, rekao je Vučević na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
On je zahvalio spasiocima, policajcima, lekarima, tehničarima i medicinskim sestrama koji se bore da spasu ljude koji su u ruševinama i istakao da oni vode nadljudsku bitku.
Naveo je da će se, bez obzira na to što se radi o nadstrešnici koja je izgrađena pre 60 godina, insistirati da se pronađu odgovorni za nesreću i oni koji su, kako je naglasio, morali da vode računa o stanju objekta.
“Ovo je crni petak za celu Srbiju i Novi Sad“, rekao je Vučević.
Na železničkoj stanici u Novom Sadu u 11.50 časova došlo je do pada betonske nadstrešnice stanične zgrade, saopštile je ranije Infrastruktura železnice Srbije.
Nadstrešnica koja je pala na ulazu u stanicu Novi Sad nije bila predmet rekonstrukcije u okviru radova na obnovi stanične zgrade kao deo projekta izgradnje brze pruge Novi Sad – Subotica, navodi se u saopštenju.
U Srbiji će sutra biti Dan žalosti
Vlada Srbije proglasila je 2. novembar za Dan žalosti na osnovu Zakona o obeležavanju dana žalosti u Republici Srbiji.
Ovim zakonom je predviđeno da se dan žalosti proglašava, između ostalog, zbog naročito teške nesreće koja za posledicu ima smrt, ranjavanje ili teško oštećenje zdravlja većeg broja ljudi.