Nastavlja rukovodstvo grada sa posetama niškim selima. Samo danas je gradski karavan obišao Kunovicu i Prvu Kutinu. Kunovica je dobila kontejnere, ali neće i put, jer kako kažu iz GO Niška Banja, nedovoljno je stanovnika. A stanovnika ne manjka u Prvoj Kutini, puno je i dece, a od naredne školske godine moći će da se vrate u svoju školu, ali obnovljenu.
Gradonačelnica Niša i predsednik GO Niška Banja sa svojim saradnicima su obišli radove na renoviranju škole u Prvoj Kutini, koja je zapravo istureno odeljenje škole „Ivan Goran Kovačić“.
„Škola ima 30-ak učenika, koji, dok traje renoviranje, idu u matičnu školu u Niškoj Banji. Renoviranje škole dovešće do toga da deca, koja ne ne idu ovde, prvenstveno zbog uslova, sada se vrate u ovu školu. Još jedna važna stvar je da će sada škola dobiti i deo, koji će biti za predškolsko doba“, kaže direktor Škole Darko Milojković.
Zgrada škole je izgrađena još krajem 19. veka, a škola je počela da radi tokom 1930-ih.
„Prva Kutima ima dugu istoriju školskog obrazovanja, još od davne 1892. godine kada je bila opština. Ova zgrada je u sistemu školstva od 1931. godine. Ona od tada nije imala neku veću rekonstrukciju. Zahvaljujući Gradu konačno smo doživeli da bude potpuno rekonstruisana“, naveo je predsednik GO Niška Banja Dušan Živković.
Očekuje se da ovu školu pohađa od 40 do 50 učenika. Roditelje će posebno obradovati novost da će u toj zgradi moći da upišu svoju decu i na predškolsko vaspitanje. Obećano je i rešavanja problema sa strujom u hramu u ovom selu, koje broji oko 1.000 stanovnika.
„Gledamo da uslove koje ljudi imaju u gradskom jezgru imaju i naši sugrađani koji žive na selu. Ovo je druga škola koju gradimo, izgradili smo školu u Leskoviku. Gradimo vrtiće, jedan na Panteleju, ali istovremeno i u Trupalu. Radimo ulice i u centru grada, ali radimo i ulice na seoskom području, kao i vodu i kanalizaciju“, poručila je gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski.
Ona ističe da je njihova misija da svako selo ima asfalt, vodu i kanalizaciju. Dodaje da su izgradnjom seoskih puteva poboljšali uslove da se mladi vraćaju na selo, obnove domaćinstvo, kako bi mogli da žive od sopstvenog rada.