Košarkaši Crvene zvezde osvajači su nacionalnog kupa i peti put u nizu. U reprizi finala prošlogodišnjeg Kupa „Radivoj Korać“ crveno-beli su slavili sa 89:83, nakon velike drame i odigranog produžetka.
Igrači oba tima su krenuli malo nervozno i igralo se veoma tvrdo, posle 10 minuta bilo je 20:16 za crno-bele.
U nastavku Partizan je napravio osetniju razliku – poveo je sa 9 poena prednosti. Zvezda se brzo približila, a Partizan je trojkama pokušavao da vrati veću prednost.
Upravo je trojkom Davidovac doneo Zvezdi preokret, a Teodosić plus 4. Zvezda je otišla na pauzu sa tri poena prednosti – 40:37.
Petrušev je i drugo poluvreme počeo sjajno i svojim 18. poenom doneo crveno-belima plus 5. Partizan je na krilima Karlika Džonsa, ali i glasne podrške crno-belog dela „Čaira“ preokrenuo i poveo sa 50:47.
I do kraja treće četvrtine viđena je velika drama, a Zvezda je ta koja je nakon 30 minuta imala prednost, i to minimalnu – 58:57.
Povela je Zvezda sa pet, ali je Partizan trojkama vratio prednost na svoju stranu.
Velika drama viđena je tokom završnice. Kalinić je nakon kontre pogodio za plus 3 na oko minut i po do kraja. U poslednjem minutu „večitog derbija“ bilo je svega, pa i ružnih uzvika sa tribina, a bilo je i nervoze među članovima oba kluba.
Kalinić je imaš šut za pobedu, ali posle velike drame, otišlo se u dodatnih pet minuta.
Produžetak je trojkom otvorio Kenan, a Crvena zvezda je uglavnom bila u prednosti. Nakon greške igrača crno-belih pri ubacivanju lopte Zvezda je došla na plus 4 i rešila pitanje pobednika.
Na kraju je rezultat bio 89:83 za novog-starog osvajača Kupa.
Najefikasniji igrač meča je bio Karlik Džons iz Partizana sa 34 poena.
Kodi Miler-Mekintajer je imao 6 poena u finišu i ključnu ukradenu loptu pa je s pravom heroj Crvene zvezde.
On je na kraju imao 9 poena, a Zvezdu je predvodio Petrušev sa 18 poena, a veliku većinu postigao je u prvom poluvremenu.