Gradski Portal 018 – 21.03.2019
“Čast nam je i zadovoljstvo što danas na ovakav način obeležavamo dan škole, a današnji dan posvetili smo Branku Miljkoviću. Ono što ovu proslavu čini drugačijom od dosadašnjih je što smo sada odlučili da sećanje na Branka sačuvamo na poseban način. U školi je napravljen kutak koji je posvećen Brankovom životu, jedna mini spomen soba u kojoj se nalazi njegova fotografija i njegovi stihovi”, kaže Tijana Ranđelović, direktorka škole “Branko Miljković” koja je obeležila na Dan svetske poezije godišnjicu rada.
Istovremeno je obeleženo i osam godina konkursa “Brankovo pero” i dodeljene su nagrade pobednicima konkursa, a počasno Brankovo pero pripalo je biblotekarki škole Dragani Glavašević koja je ovaj konkur oživela i koja vido i Književni klub “Vatra i život”.
Danu škole je, uz mnogobrojne zvanice” prisustvovao i bratanac Branka Miljkovića, Goran Miljković.
“Iznenadili su me kutkom Branka Miljkovića koji skoro kao da je isti kao i njegova soba u kojoj je radio. Brankova poezija je teška za ove male glave, ali je dobro što deca od malih nogu uče da čitaju i pišu poeziju. Tako jednog dana, kada sazru, mogu da shvate i Brankove stihove”, kaže Goran Miljković.
Na Dan škole “Branka Miljkovića” obeležena je osma godina konkursa “Brankovo pero”. Konkurs je otvoren za sve škole u Srbiji, nagrađuju se mladi pesnici od prvog do petog i od petog do osmog razreda. Nagrada nosi ime “Barnkovo pero” kao i što se zove i sam konkurs. Na svečanoj akademiji su uručene nagrade pobednicima konkursa, a počasno Brankovo pero pripalo je bibliotekarki škole Dragani Glavašević koja je proglašena i za najboljeg školskog bibliotekara u Srbiji za prošlu godinu.
U školi radi i Književni klub “Vatra i život” koji vodi Dragana Glavašević. “Klub ima puno članova u kome deca od najmlađih razreda uče da pišu kako prozu tako i poeziju, a to je značajno za decu”, kaže Tijana Ranđelović.
Škola ima 750 učenika, a jedinstvena je i po tome što osim redovne nastave u školi već godinama unazad organizuje i nastavu za decu koja se leče na niškim klinikama, kao i kućnu nastavu za one mališane koji iz opravdanih razloga ne mogu redovno sa svojim vršnjacima da prisustvuju nastavi u školi.